Publicysta „Sieci” w nowym programie TVP Info. Będzie szukał manipulacji w prywatnych mediach
W ramówce TVP Info we wtorek pojawi się program „Fakty czy kłamstwa?”. Jego gospodarzem będzie Jakub Maciejewski, dziennikarz tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl.
W komunikacie Telewizji Polskiej zapowiedziano, że w „Fakty czy kłamstwa?” Jakub Maciejewski „będzie rozprawiał się z kłamstwami i manipulacjami informacyjnymi, jakie dominują na rynku medialnym”, oraz „przyjrzy się materiałom dziennikarskim, w których przemycane są nieścisłości, półprawdy lub wręcz ewidentne kłamstw”.
Nadawca podkreśla, że będzie to program „o tym, jak media o zagranicznym kapitale realizują konkretne interesy polityczne, o fake newsach, jakie o Polsce rozprowadzają obce kraje, np. Rosja i Niemcy, o tym jak ważne jest bezpieczeństwo informacyjne kraju”.
„Fakty czy kłamstwa?” będą emitowane w TVP Info we wtorki o godz. 21:00.
- Jestem przekonany, że nowy program szybko zyska dużą popularność. W internecie i wielu mediach prywatnych pojawia się masa nieprawdziwych informacji. Jakub Maciejewski krok po kroku, regularnie, co tydzień będzie je analizował i odpowiadał na pytanie: fakty czy kłamstwa? - komentuje Michał Adamczyk, od końcówki kwietnia dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.
- Jakub Maciejewski to jeden z najbardziej doświadczonych dziennikarzy, który na własne oczy widział to, co w swojej propagandzie Rosja nazywa „mirem”. W Polsce też walczy z licznymi fejkami i manipulacjami, i je właśnie będzie rozkładał na części pierwsze w najnowszym programie TVP Info - dodaje Samuel Pereira, zastępca dyrektora TAI odpowiadający za ten kanał.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 238 246 osób, co dało 4,23 proc. udziału w rynku oglądalności (po spadku rok do roku o 27,1 proc.).
Dołącz do dyskusji: Publicysta „Sieci” w nowym programie TVP Info. Będzie szukał manipulacji w prywatnych mediach
Święte słowa.
Będzie widział słomkę "w oku innych mediów" a nie będzie dostrzegał "belki w oku mediów" publicznych.