„Gazeta Wyborcza” przeznaczy przychód z prenumeraty cyfrowej na wsparcie strajkujących nauczycieli
„Gazeta Wyborcza” (Agora) wspiera strajkujących nauczycieli w całej Polsce i w ramach kolejnej akcji #Wspieramynauczycieli przychód z oferty prenumeraty cyfrowej przekaże na społeczny komitet „Wspieram nauczycieli”.
Czytelnicy mogą wykupić specjalną prenumeratę dziennika na miesiąc, kwartał lub rok. Mają do wyboru dwa pakiety - podstawowy z dostępem do treści tylko dla siebie oraz premium - mogą z niego korzystać trzy osoby.
W ramach oferty otrzymają dostęp do treści na Wyborcza.pl, w tym magazynów: „Duży Format”, „Magazyn Świąteczny”, „Ale Historia”, a także portalu Wysokieobcasy.pl i 24 serwisów lokalnych. Dodatkowo w pakiecie premium – do strony pisma „Książki. Magazyn do Czytania” i treści z „Wysokich Obcasów Extra”.
Prenumeratę solidarnościową można zamówić na stronie Wyborcza.pl/dlanauczycieli. Cały przychód z jej sprzedaży ma zostać przeznaczony na społeczny komitet „Wspieram nauczycieli”, który przekaże je nauczycielom z najtrudniejszą sytuacją finansową. Jego sekretarzem jest dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Maziarski.
- Protestujący pracownicy oświaty uczą nas dzisiaj demokracji, szacunku dla pracy, sprawiedliwości, determinacji, komunikacji bez przemocy. My, w „Gazecie Wyborczej”, chcemy ten ruch wesprzeć najmocniej, jak potrafimy, dlatego cały przychód z prenumeraty solidarnościowej przekażemy na komitet strajkowy - tłumaczy Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.
Prenumerata solidarnościowa to kolejna akcja dziennika, która wspiera pracowników oświaty. Wcześniej redakcja przygotowała dwa specjalne wydania dziennika – bezpłatne egzemplarze gazety strajkowej dla rodziców, uczniów i nauczycieli, rozdawane w szkołach i na ulicach w różnych miastach w Polsce. Na łamach gazety publikuje także od miesiąca opowieści pracowników oświaty „Prawdziwy Dzień Nauczyciela”.
Redakcja serwisu Wyborcza.pl na bieżąco relacjonuje strajk, przygotowała także newsletter strajkowy, w którym codziennie wieczorem można przeczytać podsumowanie najważniejszych wydarzeń (dostępny jest pod adresem Wyborcza.pl/newslettery).
Z kolei tegoroczna „Akademia Opowieści” - akcja dla czytelników „Gazety Wyborczej” została poświęcona nauczycielom - czytelnicy mogą dzielić się w niej opowieściami o pedagogach, którzy stali się dla nich inspiracją na całe życie.
Na koniec 2018 r. ponad 170 tys.
„Gazeta Wyborcza” jako pierwsza wprowadziła system limitowanego dostępu do swoich treści (paywall) i ofertę prenumeraty cyfrowej. Na koniec grudnia 2018 r. korzystało z niej ponad 170 tys. osób. Liczba użytkowników płatnej subskrypcji cyfrowej „Gazety Wyborczej” rośnie systematyczne. Na koniec 2014 roku wynosiła 54,9 tys., rok później - 77 tys., na koniec 2016 roku 100 tys., a na koniec 2017 roku - 133 tys.
Agora w zaprezentowanej w połowie ub.r. strategii na najbliższe lata planuje, że do końca 2022 roku liczba subskrybentów „GW” wzrośnie do 327 tys.
Według danych ZKDP w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 94 527 egz., o 14,8 proc. mniej niż rok wcześniej.
Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” przeznaczy przychód z prenumeraty cyfrowej na wsparcie strajkujących nauczycieli