Dyrektorka HR w zarządzie Ringier Axel Springer Polska
Z początkiem lipca Monika Remiszewska, dotychczasowa dyrektorka personalna Ringier Axel Springer Polska, obejmie stanowisko członkini zarządu firmy. Będzie odpowiedzialna za nadzór i realizację strategicznych celów spółki w obszarze HR, dalszą transformację kulturową i organizacyjną, pozyskiwanie talentów oraz kształtowanie zaangażowania i rozwoju pracowników.
Zarząd Ringier Axel Springer Polska od lipca br. będą tworzyć: prezes zarządu Aleksander Kutela, członkini zarządu odpowiedzialna za pion HR Monika Remiszewska, COO Ringier Axel Springer Polska Jovan Protic oraz CFO i członek zarządu odpowiedzialny za obszar finansów Krzysztof Stopa.
Kutela prezesem RASP został latem ub.r., zastąpił na stanowisku Marka Dekana.
„Monika Remiszewska posiada ogromną wiedzę i doświadczenie w budowaniu nowoczesnej kultury pracy, pozyskiwania talentów i zaangażowania pracowników. Dzięki inicjatywom Moniki i jej zespołu, nasza firma może poszczycić się nie tylko certyfikatem Great Place to Work, ale i międzynarodowymi nagrodami za transformację naszej organizacji. Zaproszenie Moniki Remiszewskiej do zarządu Ringier Axel Springer Polska jest także podkreśleniem wagi, jaką przykładamy do rozwoju pracowników i kultury naszej organizacji” – mówi Aleksander Kutela, CEO RASP.
Z firmą Monika Remiszewska jest związana od lutego 2016 roku – obecnie jako dyrektorka personalna Ringier Axel Springer Polska, wcześniej jako group people director w Grupie Onet-RASP. Wcześniej Remiszewska była partnerem w KornFerry, gdzie odpowiadała za sektor technologii i mediów. Prowadziła również praktykę Digital w regionie Europy Środkowej, wspierając start-upy oraz wiodące cyfrowe marki w obszarze e-commerce, płatności i mediów.
Przez ponad piętnaście lat pracowała w działach konsultingowych firm PWC, IBM i Microsoft. Specjalizowała się w projektach doradczych w obszarze budowania i realizacji strategii, transformacji biznesowej, zarządzania kapitałem ludzkim, fuzji i przejęć, zarządzania zmianą oraz redefiniowania organizacji i procesów.
Czytaj też: Ringier Axel Springer Polska zapowiada podwyżki. Związkowcy chcą rozwiązań systemowych
Ukończyła studia na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, na Wydziale Ekonomii, w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych i Globalizacji. Jest alumnką IMD oraz Ericson Coaching International oraz przedstawicielką European Smart Work Network w Polsce.
W 2021 roku Ringier Axel Springer Polska przy wzroście przychodów o 20,8 proc. do 663,3 mln zł zwiększył zysk netto z 23 do 33,5 mln zł. Najmocniej wzrosły wpływy firmy z reklam internetowych.
Dołącz do dyskusji: Dyrektorka HR w zarządzie Ringier Axel Springer Polska