Tak regionalne rozgłośnie Polskiego Radia walczą o środki od KRRiT
Od poniedziałku rusza wspólna kampania społeczna rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. W specjalnych komunikatach we wszystkich województwach mieszkańcy będą mogli usłyszeć, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od początku roku nie przekazuje rozgłośniom regionalnym abonamentu.
- Chcemy, żeby słuchacze zrozumieli o co chodzi z depozytami sądowymi i blokowaniem środków przez Pana Macieja Świrskiego (szef KRRiT - przyp.red.). To on jest antybohaterem tej opowieści, bo pod przykrywką ochrony mediów publicznych, tak naprawdę je niszczy, nie przekazując abonamentu - podkreśla w komunikacie dla mediów redaktor naczelna i likwidatorka Radia Katowice Ewelina Kosałka-Passia.
Regionalne radia walczą o abonament
Komunikaty specjalne o jednakowej treści we wszystkich rozgłośniach mają być emitowane po serwisach o 8.00, 9.00, 15.00, 16.00. Słuchacze dowiedzą się dokładnie, na co jest przekazywany abonament.
- Będziemy je emitować do skutku, czyli do dnia, w którym ostatnia rozgłośnia regionalna dostanie blokowane przez Pana Macieja Świrskiego pieniądze - dodaje w komunikacie redaktor naczelny i likwidator Polskiego Radia Pomorza i Kujaw Cezary Wojtczak.
Czytaj także: KRRiT reaguje na kontrolę poselską
15 z 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia od początku roku nie otrzymuje pieniędzy z abonamentu radiowo-telewizyjnego. Kwota, którą blokuje obecnie przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji to już ponad 80 mln złotych. Środki są przekazywane jedynie dwóm spółkom: Radiu Dla Ciebie i Radiu Poznań. Regulator w lutym br. zdecydował o przekazaniu pieniędzy do depozytu sądowego. Teraz twierdzi, że musi zostać wyczerpana droga sądowa, aby pieniądze mogły trafić do spółek.
Dołącz do dyskusji: Tak regionalne rozgłośnie Polskiego Radia walczą o środki od KRRiT
Ojej, by w regionalnych to już nie wiemy co robić z naszymi himalajskimi zarobkami.