SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska jako pełnomocnik zarządu TVP odpowiada za TVP Rozrywka

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska po odwołaniu z funkcji szefowej „Pytania na śniadanie” została pełnomocnikiem zarządu Telewizji Polskiej ds. TVP Rozrywka. Nie wiadomo jeszcze, kto zamiast niej będzie teraz kierował programem śniadaniowym.

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, fot. TVPKatarzyna Adamiak-Sroczyńska, fot. TVP

O swoim odwołaniu ze stanowiska szefowej „Pytania na śniadanie” Katarzyna Adamiak-Sroczyńska poinformowała w zeszły piątek. - Kochani, jestem na urlopie, ale właśnie otrzymałam pismo, że przestaję być producentem „Pytania na śniadanie” - napisała na Facebooku. Podziękowała ekipie programu za ponad dwa lata współpracy, zaznaczając, że w tym czasie wyprzedził on pod względem oglądalności konkurenta, czyli „Dzień dobry TVN”.

Centrum informacji TVP w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl przekazało, że Katarzyna Adamiak-Sroczyńska już 18 lipca została powołana na nowe stanowisko - pełnomocnika zarządu firmy ds. TVP Rozrywka.

- Jej zadaniem będzie przedstawienie wizji rozwoju i uatrakcyjnienia tego kanału, podobnie jak miało to miejsce w przypadku jej działań przy „PnŚ”. Ponadto pani Adamiak-Sroczyńska pozostaje producentem nowych formatów rozrywkowych w TVP - zaznaczyło centrum informacji.

TVP Rozrywka od końcówki grudnia ub.r. jest nadawana na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Według danych Nielsen Ausience Measurement w pierwszej połowie br. kanał zanotował 0,469 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,927 proc. rok wcześniej, kiedy był dostępny na trzecim multipleksie (na początku czerwca ub.r. zastąpił go tam TVP Sport).

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska kierownikiem redakcji „Pytania na śniadanie” została w lutym 2017 roku. W lutym ub.r. przejęła też obowiązki dyrektora agencji kreacji, oprawy i reklamy TVP, w miejsce odwołanego Piotra Kani. Natomiast w grudniu ub.r. przejęła dodatkowo funkcję szefa agencji kreacji rozrywki, zastępując Marcina Wolskiego.

Na początku br. oba piony połączono w agencję kreację rozrywki i oprawy. Adamiak-Sroczyńska zarządzała nią do końca czerwca, kiedy została zastąpiona przez Annę Cyzowską.

Od sierpnia do listopada 2015 roku Adamiak-Sroczyńska była dyrektorem dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP i rzecznikiem prasowym Andrzeja Dudy. Przedtem przez dwa lata była współwłaścicielką firmy doradczej New Story. W latach 2009-2013 pracowała jako zastępca redaktora naczelnego Radia Wnet i redaktor naczelny „Kuriera Wnet”. Wcześniej była m.in. starszym specjalistą ds. PR w radiowej Trójce, szefową działu kultury w dzienniku „Metro” i dziennikarką „Życia”.

Kto na czele „Pytania na śniadanie”?

Telewizja Polska nie podaje jeszcze, kto będzie teraz kierował zespołem „Pytania na śniadanie”. - Nowym producentem programu zostanie osoba, która miała doświadczenie przy realizacji formatów rozrywkowych i zagwarantuje dalszy rozwój programu - stwierdziło centrum informacji.

Przez ostatni rok nastąpiło dużo zmian w porannym paśmie TVP2. W listopadzie ub.r. zaczęło być nadawane z nowego studia, zyskało też nowe logo i czołówkę.

W maju br. jako gospodarze programu zadebiutowali Małgorzata Tomaszewska wspólnie z Aleksandrem Sikorą oraz Ida Nowakowska. W drugiej połowie lipca Michał Olszański został poinformowany przez Annę Cyzowską, że nie będzie już gospodarzem pasma. - Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie - skomentował Olszański portalowi Wirtualnemedia.pl.

Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” pozostaje Monika Zamachowska, która przez ostatnie lata prowadziła program w parze z Michałem Olszańskim. W maju br. przeprowadzili razem szeroko komentowany wywiad z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia oglądalność „Pytania na śniadanie” wynosiła 509 tys. osób przy 10,25 proc. udziału w oglądalności. Program wyprzedzał konkurencyjne „Dzień dobry TVN”.

Natomiast TVP2 w minionym półroczu zanotowała 552 706 widzów średniej oglądalności minutowej i 8,47 proc. udziału w rynku oglądalności (po wzroście o 0,25 pkt proc. w skali roku).

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Adamiak-Sroczyńska jako pełnomocnik zarządu TVP odpowiada za TVP Rozrywka

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
1245
Przechowalnia.
odpowiedź
User
Gen
Chciałbym zgłosić się na ochotnika jako doradca zarządu. Umiem latać rządowym samolotem na narty.
odpowiedź
User
Spike
Ach te zarządy, pomieszczą wszystkich wyrzutków z TVP 😉
odpowiedź