Znika Gadu-Gadu. Teraz tylko GG czyli razem komunikator, e-mail, radio i gry
Komunikator GG został udostępniony w nowej wersji testowej na Windows i Mac OS oraz najważniejsze systemy mobilne. W aplikacji połączono opcje komunikacyjne, pocztę e-mailową, radio Open.fm i gry.
Nowa wersja GG (przypomnijmy, że od niedawna komunikator oficjalnie nosi tę nazwę zamiast wcześniejszego Gadu-Gadu - szczegóły tego rebrandingu) ma interfejs prostszy niż poprzednia wersja komunikatora. Teraz w widoku głównym nie ma już menu bocznego, a w górnym są cztery główne ikonki - prowadzące do listy znajomych, listy powiadomień, skrzynki e-mailowej i radia Open.fm. Zakładka z powiadomieniami obejmuje też listę ostatnio prowadzonych rozmów i oczekujące zaproszenia do znajomości.
Użytkownik może bardziej niż dotychczas modyfikować wygląd listy znajomych, dodając albo usuwając różne zakładki, funkcje, awatary i opisy. Zmieniać można też charakterystyczne emotki (buźki), statusy dostępności i oprawę kolorystyczną aplikacji. Natomiast ustawienie statusu „nie przeszkadzać” to teraz nie tylko sygnał dla znajomych, bo powoduje jednocześnie wyłączenie chmurek i dźwięków oraz automatyczne kierowanie wszystkich powiadomień do zakładki „Ostatnie”. W komunikatorze wprowadzono dwa główne profile ustawień prywatności: dla znajomych i dla wszystkich. Zmieniło się również
Jeśli chodzi komunikację, to w GG nadal można oczywiście prowadzić rozmowy tekstowe i wideorozmowy - te pierwsze również z kilkoma użytkownikami (w ramach opcji konferencji). Rozmowy prowadzone jednocześnie z poszczególnymi osobami są pokazywane jako osobne zakładki w jednym oknie dialogowym, a nie - jak dotychczas - jako osobne okna.
Nacisk postawiono na synchronizację komunikacji prowadzonej za pomocą różnych urządzeń. Przede wszystkim archiwum rozmów oraz przesyłanych plików i linków - dotychczas gromadzone na komputerze czy telefonie użytkownika - jest teraz przechowywane on-line. Dzięki temu użytkownik ma zawsze dostęp do swojej historii, bez względu na to, czy korzysta akurat z GG na komputerze, przeglądarce internetowej czy w telefonie komórkowym. Również rozmowa czy gra ze znajomym rozpoczęta na komputerze, może być swobodnie kontynuowana w dowolnym momencie w wersji mobilnej czy przeglądarkowej komunikatora.
Ponadto rozmowy głosowe i wideo można prowadzić nie tylko w aplikacji GG, lecz w jej wersji przeglądarkowej - udostępnionej pod adresem beta.gg.pl. W wersji przeglądarkowej dostępne jest też przesyłanie i odbieranie plików, a także prowadzenie rozmów tekstowych z kilkoma użytkownikami.
Podczas rozmowy głosowej czy wideo można też z użytkownikiem, z którym się ją prowadzi, grać w jedną z kilku prostych gier, takich jak statki, kółko i krzyżyk czy warcaby. Grę - pokazywaną w oknie obok okna rozmowy - można w każdej chwili przerwać i wrócić do niej za jakiś czas, korzystając z dowolnej wersji GG.
Z kolei w zakładce z radiem oprócz prawie 100 wirtualnych stacji znanych z Open.fm pojawiły się - znane z tradycyjnego eteru - rozgłośnie Eurozetu (Radio ZET, Planeta FM, Chilli ZET, Antyradio) oraz Polskiego Radia (Jedynka, Dwójka, Trójka i Czwórka), a także kilka stacji zagranicznych (m.in. Capital FM z Londynu, Radio Luxembourg czy Hot 97 z Nowego Jorku). W zakładce działa wyszukiwarka wykonawców i utworów.
Nowe GG udostępniono pod adresem beta.gg.pl/info - wersji na systemy Windows i Mac OS. W najbliższym czasie pojawi się też wersja na Linuxa. Z kolei w przyszłym tygodniu w AppStore i Android Market udostępnione zostaną wersje komunikatora na systemy iOS i Android. Trwają też prace nad aplikacjami GG na inne systemy mobilne.
Nowe GG aktualizuje się automatycznie. Aplikacja została udostępniona w wersji beta, więc w najbliższym czasie, m.in. na podstawie sygnałów i opinii użytkowników, będą w niej wprowadzane modyfikacje. Stabilna wersja komunikatora ma zostać udostępniona za miesiąc - półtora. Wtedy też rozpocznie się kampania reklamowa nowego GG, które do tego czasu będzie promowane przede wszystkim w różnych serwisach i aplikacjach GG Network.
Dołącz do dyskusji: Znika Gadu-Gadu. Teraz tylko GG czyli razem komunikator, e-mail, radio i gry