- Naszym celem jest maksymalna dywersyfikacja portfela. Chcemy w miarę możliwości uniezależnić się od wahań na rynkach kapitałowych, ze szczególnym uwzględnieniem rynków akcji. Inwestycja w dzieła sztuki znakomicie wpisuje się w taką strategię. Oprócz obrazów i monet fundusz posiada także karty zawodnicze kilku obiecujących piłkarzy. Wszystkie aktywa, włączając w to akcje i udziały w spółkach, znakomicie się uzupełniają, bo są od siebie niezależne w wycenie - wyjaśnia Robert Krassowski, Prezes Zarządu Alkor Trade.
Alkor Trade nie rezygnuje z planów związanych z rynkiem NewConnect. Rozważano upublicznienie i debiut spółki na tym rynku w 2013 roku, lecz ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.
- Wejście na NewConenct, to nie cel w sam sobie. Musi temu towarzyszyć określony plan i cele. Na pewno w przypadku sukcesu jednej ze spółek portfelowych, w których działamy w ramach anioła biznesu ułatwi w podjęciu kroku o upublicznieniu spółki Alkor Trade - tłumaczy Prezes.
Obecnie popularność na polskich rynkach święci temat handlu algorytmicznego, co związane jest z planami wprowadzenia nowego systemu transakcyjnego UTP przez Giełdę Papierów Wartościowych.
- Mało kto pamięta, że tematem algotradingu nasza spółka zajmuje się od ponad pięciu lat i mamy w tym zakresie ogromne doświadczenie teoretyczne i praktyczne. W przypadku ewentualnej oferty publicznej związanej z pozyskaniem inwestora strategicznego, na pewno chcielibyśmy ten wkład odpowiednio wykorzystać i wycenić - uzasadnia planowaną decyzję Krassowski.
W grudniu 2012r. Komisja Nadzoru Finansowego wpisała Alkor Trade Sp. z o.o. do rejestru inwestorów kwalifikowanych.