Rok 2016 jest bardzo istotnym i ważnym momentem w rozwoju oraz historii firmy PCO S.A., czołowego polskiego producenta sprzętu optoelektronicznego dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Jest to rok jubileuszu 40-lecia istnienia spółki, co zostanie uświetnione uroczystą galą, zorganizowaną na Stadionie Narodowym, podczas której będą zaprezentowane osiągnięcia oraz dorobek PCO S.A. W bieżącym roku firma zamierza również aktywnie rozwijać swoją ofertę produktową i realizować projekty, których celem jest modernizacja polskiej armii i rozwój nowych technologii.
W 2016 roku PCO S.A. będzie ponownie współorganizatorem odbywającej się w październiku Konferencji Optoelektronicznej przygotowywanej wspólnie między innymi z Polską Platformą Technologiczną Fotoniki, Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną. Będzie to już druga edycja tego wydarzenia, którego celem jest stworzenie płaszczyzny do wymiany doświadczeń między ekspertami, przedstawicielami przemysłu obronnego, sił zbrojnych oraz instytutów badawczo-naukowych.
W bieżącym roku 2016 spółka PCO S.A. będzie aktywnie rozwijała swoją ofertę. Nacisk zostanie położony głównie na wyroby wykorzystujące technologię termowizyjną. Udział w konsorcjum zajmującym się modernizacją użytkowanych przez Wojsko Polskie czołgów Leopard 2 umożliwi dalsze prace nad kamerami termowizyjnymi dla tych pojazdów. Kamera termowizyjna KLW-1 „ASTERIA” będzie również dostosowywana do wykorzystania w Kołowym Transporterze Opancerzonym Rosomak. Ponadto PCO S.A. będzie kontynuowało prace związane z udziałem w projekcie tworzenia wieży bezzałogowej dla KTO Rosomak, w której znajdują się produkowane przez spółkę wyroby optoelektroniczne.
Dodatkowo w programie modernizacji wojsk pancernych zastosowanie znajdą zestawy Modernizacyjne Kamer Termowizyjnych pozwalające zastąpić starsze urządzenia wykorzystywane w czołgach PT-91 Twardy kamerą KLW-1. Duże nadzieje spółka wiąże również z niedawno opracowanym Peryskopowym Celownikiem Termowizyjnym PCT-72. Może on być stosowany we wszystkich pojazdach rodziny T-72. Opracowywanie nowych wyrobów optoelektronicznych do wykorzystania w pojazdach wojskowych daje perspektywę znalezienia nowych odbiorców również za granicą, zwłaszcza że wyroby PCO S.A. są dostosowane zarówno do standardów NATOwskich, jak również sprzętu poradzieckiego.
Kamera termowizyjna KMW-3 „TEMIDA” znalazła z kolei zastosowanie w zamówionym przez MON, a obecnie testowanym w warunkach polowych systemie przeciwlotniczym POPRAD.
W nowym roku spółka nie zapomina również o rozwijaniu oferty urządzeń noktowizyjnych.
W roku 2016 będą kontynuowane prace nad programem Zaawansowanego Indywidualnego Systemu Walki Tytan. W ich ramach będziemy dostosowywać nasze wyroby do założeń taktyczno-technicznych wypracowanych z zamawiającym.
Najnowsze wyroby oraz osiągnięcia PCO S.A. zostaną przedstawione podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach w dniach 6-9 września.
Jesienią z kolei odbędzie się w firmie dzień otwarty. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zwiedzić siedzibę spółki, zapoznać się z procesami produkcyjnymi oraz funkcjonowaniem wyrobów optoelektronicznych.
W roku jubileuszowym PCO S.A. nie zapomina również o swoich pracownikach. W czerwcu odbędzie się piknik rodzinny dla załogi firmy, a jesienią dodatkowo zostanie zorganizowany dzień otwarty dla pracowników i członków ich rodzin połączony ze zwiedzaniem zakładu.
Rok 2016 dla PCO S.A. to zarówno czas świętowanie 40 lat obecności na rynku przemysłu obronnego, jak również aktywnej pracy nad dalszym rozwojem spółki i jej produktów.
dostarczył infoWire.pl