Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-07-14

A A A POLEĆ DRUKUJ

Czy praca opiekuna seniora to dobry pomysł na wakacyjny zarobek?

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku, ale też świetna okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Chętnie podejmujemy prace w takich branżach jak ogrodnictwo, gastronomia czy turystyka, ale warto również rozważyć zatrudnienie w opiece i zostać np. opiekunem seniorów w Niemczech. Opiekunki i opiekunowie z Polski są tam nie tylko mile widzialni, ale i pilnie poszukiwani.
Czy to dobry pomysł na wakacje np. dla studentów?

Pracę opiekunów osób starszych warto rozważyć z kilku powodów:

·   Jest to praca sezonowa – zlecenia najczęściej trwają 2-3 miesiące, czyli tyle, co wakacje

·    Podejmując tej pracy, nie musimy martwić się o mieszkanie, gdyż ta praca łączy się z zakwaterowaniem i wyżywieniem

·    Jeśli chcemy podszkolić swój niemiecki – w tej pracy będzie to zagwarantowane – z naszymi podopiecznymi musimy komunikować się właśnie w tym języku

·  Zobaczymy kraj – podczas wolnych dni będziemy mogli zwiedzić okolicę i skorzystać
z atrakcji znajdujących się w pobliżu

·    Rola opiekuna łączy się z poznawaniem innych ludzi, dzięki czemu nauczymy się wiele o budowaniu relacji i sprawdzimy w niejednej sytuacji

·    To praca dobrze płatna – jeśli skorzystamy z pośrednictwa agencji pracy, możemy mieć pewność, że osiągniemy swoje cele finansowe – w razie ewentualnych trudności, agencja znajdzie nam nowe zlecenie i zachowamy ciągłość zatrudnienia

Zdobędziemy cenne doświadczenie życiowe

Kto się sprawdzi w roli idealnego opiekuna?

Jaki powinien być idealny opiekun seniora? Czy są jakieś specjalne cechy, które predestynują do podjęcia tej roli?  Jarosław Dobrowolski, który pełni rolę koordynatora w firmie Bravecare, pośredniczącej między pracodawcami w Niemczech a polskimi opiekunkami, wymienia to, co sprawia, że jednych bardziej a innych mniej pociąga ten zawód.

Idealny opiekun seniora jest

·    empatyczny – zrozumienie, co czuje druga osoba to klucz do dobrej opieki

·    wrażliwy – dlatego że czuje więcej, widzi świat w pełni i potrafi wczuć się w położenie innych

·   uczciwy – wchodzi w świat swoich podopiecznych i musi zdobyć ich zaufanie. Uczciwość jest więc kluczową cechą najlepszych opiekunów – pomaga zbudować zdrową relację

·   stanowczy cecha, która pomaga wyegzekwować to, co konieczne, by na bieżąco rozwiązywać pojawiające się problemy. Sprzyja decyzyjności i odpowiedzialności w tej wymagającej roli

·   asertywny to kolejna umiejętność najlepszego opiekuna, klucz do zachowania balansu
w pracy opiekuna. Idealny opiekun potrafi postawić jasne granice, dba o swoje potrzeby, potrafi oddzielić obowiązki od czasu wolnego.

·   skoncentrowany na poszukiwaniu rozwiązań to ważne, gdyż praca w tej roli może zaskakiwać! Każdy dzień przynosi nowe niespodzianki, pojawiają się różne problemy – tylko nastawienie na rozwiązania pozwoli na wykonywanie tej pracy odpowiednio i pozwoli na czerpanie z niej satysfakcji.

·   odpowiedzialny za to, co robi to osoba, która myśli i sprawdza, potrafi spojrzeć na różne sprawy szerzej. Praca w opiece to praca z drugim człowiekiem – to zawsze wymaga odpowiedzialności.

·   ciekawy świata następna cecha, która się przyda w tym zawodzie. Idealny opiekun chce poznawać świat, jest ciekawy ludzi, ich historii. Potrafi słuchać i obserwować, wyciąga wnioski i chce się ciągle rozwijać. Jest to podejście niezbędne w pracy opiekuna osób starszych – szczególnie jeśli podejmujemy się tej roli w innym kraju.

·   lubiący ludzi – oto cały sekret idealnych opiekunów. Jeśli budzisz się rano i masz ochotę uśmiechać się do swoich podopiecznych, jeśli podchodzisz do nich z życzliwością, starasz się ich zrozumieć, łagodzisz konflikty i słuchasz – praca opiekuna jest dla Ciebie.

·    I wreszcie uporządkowany, gdyż działanie w chaosie to coś, co raczej przeszkadza w tej pracy. Porządek, poukładanie, umiejętność wejścia w rytm domu, w którym pracujesz, – to na pewno pomoże! Porządek warto mieć też w głowie - sprzyja to rozdzieleniu angażującej pracy opiekuna z jego życiem prywatnym.





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS