Yawal przygotował szkolenia, które mają na celu (kompleksowe) zaprezentowanie najnowszych rozwiązań technologicznych dedykowanych rezydencjalnym i obiektowym systemem aluminiowym. Każde ze szkoleń podzielone jest na bloki tematyczne dotyczące: aluminiowych rozwiązań, jakie oferuje Yawal, akcesoriów i okuć wykorzystywanych do produkcji i montażu stolarki, automatyki i powierzchni lakierowanych.
Po raz kolejny Yawal spotyka się z architektami również po to, aby poruszyć ważne w dzisiejszych czasach zagadnienia związane z profesją Architekta, aby rozpocząć wspólny dialog społeczny.
Architekt to zawód zaufania społecznego - nie rzemieślnik, a twórca życia. Czy Architekt może pracować w służbie pożytkowi publicznemu, promować i wspierać projekty innowacyjne, ograniczające zużycie zasobów i przestrzeni, promujący inkluzywność? Znalezienie odpowiedzi na te i inne pytania staje się ważne z punktu widzenia zmieniającego się świata i jest zgodne z wartościami Yawal.
Pierwsze spotkanie dla architektów organizowane w ramach Akademii Yawal odbędzie się w zamku, który od wielu lat nazywany jest perłą Dolnego Śląska. Każda ceniąca sztukę osoba zachwyci się różnorodną architekturą górującego nad okolicą Zamku Książ. Gościem specjalnym Akademii Yawal w Książu będzie arch. David Bench. Wystąpi ze specjalną prelekcją dedykowaną współpracy architekta z systemodawcami fasadowymi oraz i inwestorami na przykładzie obiektów rezydencjalnych i komercyjnych w Stanach Zjednoczonych.
Drugie szkolenie z cyklu Akademii Yawal dla architektów odbędzie się w malowniczym Toruniu. W czasie tego spotkania Yawal przygotowywał specjalną wycieczkę po najważniejszych zabytkach Starego Miasta. Aby przenieść gości w czasie i przywołać atmosferę średniowiecznej epoki, przewodnicy będą przebrani w stroje historyczne. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach piernikarskich.
Partnerami kolejnych Akademii Yawal są firmy; Geze oraz IGP Powder Coating.
Yawal
press box