„Ozdoby” na ścianach
Pomimo największych nawet starań małych „malarzy”, malowidło może okazać się mało pożądaną ozdobą dziecięcego pokoju. Zdecydowanie lepsze i z pewnością mniej kłopotliwe są rysunki wykonane na kartkach papieru lub specjalnych tablicach, przeznaczonych do malowania kredą. – W moim mieszkaniu ciągle są pomazane ściany. Córka uwielbia rysować kredkami. Tym sposobem ozdobiła już szafę w sypialni, drzwi łazienki, ściany w swoim pokoiku i kuchenne płytki. – opowiada Anita Wudarczyk, mama 4-letniej Pauliny. Nawet, jeśli nasza pociecha nie maluje po ścianach w swoim pokoju, mogą pojawić się na nich plamy i zabrudzenia, wynikające z normalnego użytkowania mieszkania. Dzieci często dotykają ścian brudnymi rączkami. Zdarza się, że lądują na nich kawałki jedzenia, najczęściej owoców lub słodyczy. Na to najlepszym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie w postaci trwałej i odpornej na szorowanie farby. Taką farbę ma w swojej ofercie na przykład Śnieżka. W czerwcu na rynku pojawiła się Śnieżka Satynowa. – Wyjątkowa formuła farby oraz Teflon® surface protector sprawiają, że powłoka malarska powstała po wymalowaniu Śnieżką Satynową zgodnie z zaleceniami producenta, ma 5 razy wyższą odporność na szorowanie na mokro od farb lateksowych sklasyfikowanych jako odporne na mycie wg PN-C-81914 – mówi Dariusz Wróbel, Kierownik Działu Aplikacji i Szkoleń FFiL Śnieżka S.A. – Dodatkowo zapewnia doskonałe krycie ścian i łatwą aplikację. Co więcej, nie chlapie podczas malowania – dzięki temu unikniemy długiego remontu, który nie jest wskazany, jeśli mamy w domu małe dzieci. Farba jest bardzo wydajna (do 14m2/l przy jednokrotnym malowaniu) – tłumaczy Dariusz Wróbel.
Do wyboru, do koloru
Barwy kolekcji pozwalają na tworzenie wielu połączeń kolorystycznych, zgodnych z uniwersalnymi zasadami budowania harmonii i najnowszymi trendami. Nadają pomieszczeniom niepowtarzalną atmosferę, która może przynieść dzieciom wiele przyjemności z codziennego kontaktu ze światem kolorów. To bardzo ważne, ponieważ barwy znacząco wpływają na samopoczucie. Mogą wprawiać w dobry nastrój lub przygnębiać, pobudzać lub uspokajać. Niebieskie ściany wspomagają koncentrację, pomagają maluchom wyciszyć się po aktywnie spędzonym dniu. Pomieszczenie w tych barwach idealnie nadaje się do różnego rodzaju gier, wymagających skupienia. Czerwony wyzwala energię i sprzyja zabawie. Nasze pociechy w pokoiku pomalowanym tym kolorem mogą szaleć do woli. Idealnym połączeniem jest też świeża zieleń, połączona z delikatnie kontrastującą bielą. Pozwala ono stworzyć jasne i optymistyczne wnętrze pokoju nastolatka. Układ tych barw tworzy wrażenie porządku i schludności, stanowiąc tło dla – tak licznych w dziecięcych pokojach – wielokolorowych drobiazgów. – Dla najmłodszych dzieci najlepiej wybrać biel połączoną z różem. Biało-różowe wnętrze doskonale odzwierciedla wszystkie pozytywne emocje, jakie niesie pojawienie się w domu dziecka – komentuje Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR FFiL Śnieżka S.A. Barwa różowa kojarzy się z czułością, delikatnością, troską i opieką. Nawet dzieci same instynktownie otaczają się kolorem różowym, wybierając na przykład zabawki w tym kolorze.
Plamy znikają
Piękne i kolorowe ściany mogą przynieść nam wiele radości w codziennym życiu. Aby tak było, musimy jednak zadbać, by pomalowana ściana jak najdłużej zachowała swój kolor i pozostała... czysta. Dziecka trudno jest upilnować, dlatego warto już wcześniej ubezpieczyć się od nieprzyjemnych skutków ich zabaw. Wysokiej jakości odporna za zmywanie farba pozwoli nam spokojniej spędzać czas. Jeśli dziecko pomaże ścianę, łatwo będziemy mogli zmyć malowidło czy plamę, używając po prostu mokrej ściereczki.