Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-06-17

A A A POLEĆ DRUKUJ

PG wykształci inżynierów produkcji dla branży elektronicznej

Na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej powstał pierwszy w Polsce kierunek studiów podyplomowych, na którym kształcić się będą obecni i przyszli inżynierowie produkcji w kluczowej dla Pomorza i Polski branży ICT.

Podyplomowe studia „Inżynieria produkcji urządzeń elektronicznych” to efekt współpracy na rzecz zapewnienia kapitału ludzkiego dla branży ICT pomiędzy Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki a wiodącymi producentami elektroniki na Pomorzu – firmami: Assel, Flextronics International Poland, JabilCircuit Poland i Radmor oraz działającą przy Klastrze Interizon Fundacją Edukacyjne Centrum Doskonalenia.

W ramach studiów słuchacze zapoznają się z wieloma aspektami złożonych procesów produkcji elektroniki, nauczą się budowania ciągów technologicznych oraz przyjrzą się aspektom jakościowym pracy inżyniera procesu. Będą również mieli możliwość poznania tajników skutecznej komunikacji w pracy inżyniera. Jednak kluczowa, a przy tym całkowicie nowa w skali kraju jest możliwość odbycia szeregu zajęć w laboratorium produkcji urządzeń elektronicznych, które specjalnie w tym celu powstaje przy WETI. Sześć stanowisk, odzwierciedlających rzeczywiste procesy produkcyjne, będzie do dyspozycji słuchaczy, którzy w niewielkich grupach będą mogli ćwiczyć umiejętności produkcji podzespołów elektronicznych oraz ich weryfikacji. Laboratorium powstaje dzięki życzliwości firm dostarczających sprzęt producentom elektroniki w Polsce: CPS Industrial Engineering Poland oraz Amtest Poland iRenex. Dodatkowo w programie studiów zostały uwzględnione wizyty w firmach produkcyjnych, dające słuchaczom możliwość zapoznania się z produkcją urządzeń elektronicznych na dużą skalę.

– To unikatowe przedsięwzięcie jest dowodem na to, że współpraca na polu zaawansowanej dydaktyki praktycznej pomiędzy przemysłem a uczelnią może doprowadzić do realnych efektów, korzystnych i dla uczelni, i dla środowiska gospodarczego – podkreśla Dziekan WETI PG, prof. dr hab. inż. Krzysztof Goczyła, który od lat wspiera tego typu inicjatywy. – Na słowa uznania zasługują zarówno pomorskie firmy z branży elektronicznej, które walnie przyczyniły się powstania tych studiów, jak i pracownicy WETI, głównie z Katedry Metrologii i Optoelektroniki WETI, którzy z pełną determinacją – mimo początkowych trudności – doprowadzili to przedsięwzięcie do końca.

W opinii rekruterów inżynierowie czy technolodzy procesu w branży elektronicznej są jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów. Studia te są więc świetną szansą na zdobycie cennych dla pracodawcy kwalifikacji. Pracodawcy zyskują zaś możliwość efektywnego i celowego inwestowania w rozwój swoich obecnych kadr.

Szczegóły dotyczące programu oraz zapisów znajdują się na stronie studiów oraz stronie Fundacji ECD.


dostarczył infoWire.pl




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS