Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2012-08-22

A A A POLEĆ DRUKUJ

Skuteczne sposoby na przemęczone oczy

150x110
Popękane naczynka, pieczenie, swędzenie, problemy z widzeniem, łzawienie – to podstawowe objawy przemęczonych oczu – dolegliwości coraz bardziej powszechnej w XXI wieku i dotykającej coraz młodsze osoby.

Godziny spędzone przed monitorem komputera czy ekranem telewizora skutecznie obciążają nasz narząd wzroku, co przekłada się nie tylko na problemy z oczami, ale także koncentracją, powodując uczucie ogólnego znużenia. Wpatrywanie się w jeden punkt bez ustawiania ostrości wzroku, akomodacji oraz zmiany położenia oczu powoduje, że ,,sztywnieją”, reagując na takie obciążenie wyżej wymienionymi objawami. Niestety, nie każdy ma możliwość zmiany pracy na taką, która byłaby łaskawsza dla wzroku. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów, które pomogą odprężyć oczy.
Bardzo pomocne jest ustawienie w okolicach miejsca pracy rośliny doniczkowej – jej zielony kolor działa odprężająco. Dodatkowo, jeśli jest to paprotka, nawilży powietrze i ureguluje jonizację w okolicach monitora. Skuteczne są także proste ćwiczenia, które można wykonywać podczas całego dnia pracy. W tym celu należy odwrócić na chwilę wzrok od komputera i skierować go na najdalszy widoczny punkt, najlepiej za oknem. Zmiana ostrości widzenia sprawi, że oczy ,,rozruszają się”, a mięśnie, odpowiedzialne za poruszanie gałkami zostaną pobudzone do działania. Po ćwiczeniach akomodacyjnych zastosować można ,,rysowanie wzrokiem”, czyli wykonywanie ruchów oczami w kierunku poziomym, pionowym oraz po okręgu.
Oczom nie służy także powietrze wysuszone przez grzejniki lub klimatyzację, dym papierosowy, mały druk oraz niewłaściwe oświetlenie. Jeśli w miejscu pracy panują wymienione czynniki, niestety zwykłe ćwiczenia oczu mogą okazać się niewystarczające.
W przypadkach tak niesprzyjających warunków lub szczególnej wrażliwości oczu na szczęście skorzystać można z pomocy farmakologicznej w postaci kropli czy kapsułek, zawierających składniki, przynoszące ulgę oczom, takich jak np. ZUMA Kapsułki. Zuma Kapsułki zawierają w swym składzie kwasy Omega-3, luteinę oraz wyciąg z płatków aksamitka i borówki bagiennej, poprawiające kondycje oczu, działające przeciwzapalnie oraz łagodząco. Obecność witamin E, C, kwasu foliowego, cynku, miedzi i magnezu zapewni ciągłość procesów regeneracyjnych, a zawartość zeaksantyny chroni przed chorobami plamki żółtej – informuje mówi mgr farm. Monika Jacyszyn-Owczarek, Specjalista ds. Informacji Medycznej firmy S-LAB Sp.zo.o. - producenta specyfiku.
Suplementy żywieniowe, wspomagające jakość widzenia dostępne są bez recepty, warto jednak sprawdzić, czy w swoim składzie zawierają luteinę i zeaksantynę – składniki zaliczane do rodziny karotenoidów, będące podstawowymi barwnikami, znajdującymi się w centralnej części siatkówki. Pomagają one w filtracji niebezpiecznych dla oczu promieni UV, chroniąc je tym samym przed zmęczeniem i podrażnieniem.
Trudno odizolować się całkowicie od czynników, osłabiających oczy: smog na ulicach, ogólne zanieczyszczenia, suche powietrze, promieniowanie UV to bodźce, na które nie ma wpływu. Na szczęście można ich oddziaływanie ograniczyć, a nawet zminimalizować, a efekty ich szkodliwości skutecznie załagodzić.

www.s-lab.pl




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS