Pigułka gwałtu, raport o tym, jak widzą Polskę na świecie, Hanna Gronkiewicz Waltz tłumaczy, dlaczego nie ustąpi z urzędu - to tylko niektóre z tematów, jakie mogą Państwo przeczytać w najnowszym wydaniu "Wprost".
"Pojawia się już nie tylko w klubach, ale też na domówkach i firmowych imprezach integracyjnych. Ofiarami pigułki gwałtu padają również mężczyźni" - problem staje się coraz powszechniejszy. W najnowszym "Wprost" reportaż oraz rozmowa z diagnostą laboratoryjnym, który wyjaśnia, co należy zrobić, jeśli zostanie nam podany taki środek. – Pigułka gwałtu może być śmiertelna – ostrzega.
Ponadto w numerze:
- "Polska jest na świecie słabo rozpoznawalna, a nasze atuty mało znane. Niestety zagraniczne media chętnie nagłaśniają rzekome polskie wady, a polska dyplomacja od lat biernie się temu przygląda" - raport, jak widzą Polskę obcokrajowcy oraz jak rząd za 100 mln złotych chce zerwać z wizerunkiem Polski jako kraju kiełbasy i wódki,.
- Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Elizą Olczyk i Joanną Miziołek odpiera zarzuty krytyków oraz wyjaśnia, dlaczego nie zamierza podawać się do dymisji.
- "Rozumieją się bez słów: gdy Jarosław Kaczyński podczas obrad Sejmu krzywi się lub niecierpliwi, Marek Kuchciński natychmiast przykręca śrubę posłom opozycji – wyłącza im mikrofon, nie dopuszcza do głosu, udziela nagany" – sylwetka marszałka Sejmu, którego opozycja podczas pierwszego powakacyjnego posiedzenia izby niższej parlamentu spróbują odwołać.
- Prezydent Słupska Robert Biedroń w rozmowie z Marcinem Dzierżanowskim odpowiada na informacje, jakoby mógł wystartować w wyborach na prezydenta stolicy oraz ocenia kierunek rozwoju społeczeństwa Polski.
- 5 września odbędzie się uroczysta premiera filmu "Smoleńsk", a 9 września trafi on do kin w całej Polsce. Co wiemy o katastrofie smoleńskiej i w jaki sposób temat ten będzie w najbliższym miesiącach rozgrywany przez polityków.
- "Jak Kora i Kalita dali nadzieję tysiącom ludzi" – czyli dlaczego gdy znani chorują, sprawy tkwiące miesiącami w gabinetach nabierają rozpędu.
- W Polsce można zarobić – udowodnił to Wietnamczyk Tao Ngoc Tu, którego biznes wart jest kilkaset milionów złotych.
- Jakub Mielnik wykazuje, jak Turcja ogrywa Unię Europejską.
- Jak debaty prezydenckie mogą wpłynąć na kampanię wyborczą w USA i jej ostateczny efekt.
- Debata o burkini debatą o wartościach?
Te materiały oraz wiele innych w numerze "Wprost", który od 5 września jest dostępny w kioskach w całym kraju oraz w wydaniu cyfrowym dostępnym na http://e.wprost.pl/.
dostarczył infoWire.pl