14-15 listopada odbędzie się XLIV Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Problemy otorynolaryngologii dziecięcej w codziennej praktyce”, która skupi ekspertów i specjalistów z całego kraju w Kajetanach.
Już od wielu miesięcy sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie stawia przed lekarzami, specjalistami z każdej dziedziny nowe wyzwania. W centrum uwagi dla otolaryngologów dziecięcych pozostają problemy słuchowe pacjentów pediatrycznych. Dlatego podczas konferencji zostaną omówione kluczowe zagadnienia dotyczące wpływu pandemii COVID-19 na realizację procedur medycznych
w dziedzinie otorynolaryngologii oraz problemów związanym z dużym narażeniem pediatrycznych pacjentów otolaryngologicznych na zarażenie koronawirusem.
Tegoroczne wystąpienia będą poruszały wiele istotnych tematów, takich jak m.in. genetyczne uwarunkowania niedosłuchu, diagnoza i terapia dzieci z wrodzonymi wadami ucha środkowego i wewnętrznego, choroby rzadkie w otolaryngologii, częściowa głuchota, szumy uszne, leczenie otosklerozy.
Podczas paneli dyskusyjnych swoim doświadczeniem podzielą się również specjaliści w zakresie postępów w rozwoju technologii implantów ślimakowych oraz ich zastosowania u pacjentów pediatrycznych. W dyskusji poruszona zostanie również problematyka wczesnej wykrywalności zaburzeń słuchu u dzieci w różnym wieku - najskuteczniej realizowanej za pomocą badań przesiewowych.
Spotkanie odbędzie się w Kajetanach: 14 listopada w Hotelu Park Kajetany*** oraz 15 listopada - w Światowym Centrum Słuchu.
Szczegółowy program oraz rejestracja na konferencję: http://orl-dz.inz.waw.pl