SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apolityczność mediów publicznych nie zależy od ustawy medialnej

Proponowane przez PiS rozdzielenie kompetencji regulacyjnych dotyczących rynku medialnego i nadzoru właścicielskiego mediów publicznych pomiędzy Radę Mediów Narodowych a Krajową Radę Radiofonii i Telewizji odpowiada jednemu z modeli funkcjonowania mediów w państwach Unii Europejskiej. Model ten sam z siebie nie prowadzi do upolitycznienia mediów. Decydującą rolę odgrywa bowiem kultura polityczna - pisze Stanisław Maksymowicz, ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

Dołącz do dyskusji: Apolityczność mediów publicznych nie zależy od ustawy medialnej

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
w.r.
śliczne wypracowanie! na pewno ludzie ktorzy nie mają pojecia o mediach, tak jak pan, będą zachwyceni, zwłaszcza ze jest dużo zagranicznych nazw i obcych słów. Dla ludzi znających media elektroniczne to po prostu czysta grafomania
odpowiedź
User
Tt
Ciekawy tekst i ujęcie. Jednak bbc jest znacznej siły firmą. Wiec lepiej stawia sie politykom.
odpowiedź
User
eq
Pisanie, że model można ocenić dopiero post factum i decyduje kultura polityczna to jak pisać o dyktaturze, że należy ją oceniać po fakcie, bo dyktator może okazać się dobry, mądry i sprawiedliwy.

Ba, w historii bywały takie rządy i przyczyniały się do sukcesu kraju. Ale co do zasady dyktatura jest sprzeczna z zasadami demokracji i w większości szkodliwa. Podobnie można oceniać modele, w których decydujący głos ma partia rządząca. Jest to upolitycznienie, nawet jeśli zdarzyłyby się przypadki partii, które do władz typowałyby niezależnych profesjonalistów.
odpowiedź