SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Nowy Świat ma coraz mniej patronów i miesięcznych wpłat. "To druzgocące dane"

Radio Nowy Świat od kilku miesięcy traci patronów. Miesięczne wsparcie spadło od stycznia o ponad 50 tys. zł. - Jeśli trend spadkowy utrzyma się w kolejnych tygodniach, to rozgłośnia musi uczciwie powiedzieć słuchaczom: robimy radio najlepiej, jak potrafimy, ale to od was zależy jego istnienie - ocenia medioznawca prof. Wiesław Godzic.

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat ma coraz mniej patronów i miesięcznych wpłat. "To druzgocące dane"

131 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ola Monola
Dlatego musi dojść do połączenia a właściwie przejęcia radia 357 prze Radio Nowy Świat. Koledzy i koleżanki z tego radia muszą do nas przyjść i powiedzieć że popełnili błąd tworząc konkurencyjną stacje. Wtedy prawie wszystkim będzie się żyło na wysokim poziomie i nie będę już ze stresu chudł.


Nie zgodze sie z tym, ze powinni sie polaczyc. Radio Nowy Swiat jest za bardzo ideologiczne. Moze nie kazdemu to odpowiada. Dziwaczny jezyk typu goscini, rozmowy o klimacie, wolnych sadach i te, wieczne konflikty zapoczatkowane skandalem z Jedlinskim ustawilo radio NS w okreslonej pozycji. Gdyby sie polaczyli bylby jeden wielki konflikt.
Radio 357 jest po prostu Trojka i tego ludzie oczekiwali, dlatego RNS traci patronow. Wystartowali pierwsi z duzym falstartem, pozniej bylo tylko gorzej. Sam dobor jednowymiarowych dziennikarzy nie pomoaga.
odpowiedź
User
Max
"Sam dobor jednowymiarowych dziennikarzy nie pomoaga."
Dobór wielowymiarowych konformistów też nie pomaga ...
odpowiedź
User
RM
Bzdura Panie Ekspercie. RNŚ powstało pierwsze, kiedy Trójka zamieniała się w zgliszcza i ludzie wsparli jedyną inicjatywę, która mogła wypełnić pustkę w głośniku. Kiedy powstało 357, część z patronów w nim odnalazła ducha Trójki (to radio bardziej przypomina starą Trójkę) i przerzuciła swoje wpłaty. Wiem to na swoim przykładzie, sluchałem RNŚ czasem na siłę, bo nie miałem alternatywy, nieraz nie dało się słuchać wcale jak np. poranków, czy próbnych lotów. Jest wybór, każdy wybrał to co mu się bardziej podoba, po wejściu "konkurenta" naturalnym był częściowy spadek popularności starszego radia. Obie rozgłośnie otrzymują sporo pieniędzy i mają się dobrze, wbrew temu, co próbują tu w komentarzach wypocić trolle. Do tego znowu marudzą coś o żebrach... Radio publiczne utrzymywane jest z abonamentu i podatków, ale prawda to nie są żebry, to już ściąganie haraczu za coś, czego wielu nie słucha.
Nieprawdą jest też, że podobne byty nie mogą działać na tym samym rynku. Czym się różnią Zetka, RMF, Eska? Każde z nich ma się dobrze. Tym bardziej, że 357 i RNŚ to są w detalach różne rozgłośnie i mogą funkcjonować obok siebie.
odpowiedź