SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Nagler odpowiada za lokalne produkcje w serwisie Netflix

W kwietniu Anna Nagler objęła stanowisko director of local language originals w Netfliksie. Wcześniej pracowała w Watchout Studio i HBO.

Anna NaglerAnna Nagler

Anna Nagler na nowo objętym stanowisku nadzoruje rozwój i produkcję produkcji Netflix w regionie CEE (Europa Środkowa i Wschodnia).

Nagler jest producentką odpowiedzialną za drugi polski serial Netfliksa pod tytułem "W głębi lasu". Ekranizację thrillera Harlana Cobena reżyserują Bartosz Konopka i Leszek Dawid. Produkcją zajmuje się ATM Grupa. Premiera jeszcze w tym roku.

Wcześniej Nagler współpracowała z Watchout Studio, gdzie przez dwa lata zajmowała się obszarem developmentów produkcji. Z kolei w latach 2013-2017 w HBO była odpowiedzialna za nadzór nad developmentem  takich tytułów jak "Pakt", "Wataha", "Bez tajemnic".  W Akson Studio pracowała m.in. nad tytułami "Misja: Afganistan", "Chichot losu", "Pajęczyna". Pracowała także przy wielu serialach telewizyjnych, od developmentu po realizację (TVN, Canal+).

Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów na UJ oraz łódzkiej szkole filmowej (organizacja  produkcji filmowej i telewizyjnej).

Netflix inwestuje w produkcje oryginalne

Na zlecenie Netflixa zrealizowano do tej pory dwa oryginalne seriale. Pod koniec 2018 roku na platformie pojawił się serial „1983” opowiadający o Polsce w alternatywnej rzeczywistości, w której nie upadł komunizm. W głównych rolach wystąpili Robert Więckiewicz i Maciej Musiał, reżyserią zajęły się Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska.

Obecnie trwają prace nad kolejnym polskim serialem Netfliksa. "Sexify" to pełna humoru i prowokacji opowieść o życiu współczesnych młodych dziewczyn - dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności - czytamy w opisie serialu. Główne role grają Aleksandra Skraba, Maria Sobocińska i Sandra Drzymalska. Za produkcję odpowiada Akson Studio.

Ponadto Netflix realizuje dwie produkcje oparte na polskiej literaturze, przy których pracują przede wszystkim zagraniczni twórcy. Pierwsza to belgijski serial "Kierunek: Noc" na motywach powieści science fiction „Starość Aksolotla” Jacka Dukaja. To pierwsza produkcja platformy realizowana w Belgii, producentami wykonawczymi są Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński.

Druga to "Wiedźmin" na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Serial odniósł ogromny sukces pod względem oglądalności na platformie, zapowiedziano już drugi sezon.

Netflix pod koniec ubiegłego roku przejął polską bibliotekę zamkniętego serwisu Showmax. Na platformę trafiły "seriale "Rojst" i "Egzorcysta".

Potężne wydatki Netfliska na oryginalne treści w 2020 roku

W pierwszym kwartale br. Netflix zanotował rekordowe wyniki: wzrost liczby subskrybentów o 15,77 mln do 182,86 mln, 5,77 mld dolarów przychodów i 709 mln dolarów zysku netto.

W 2019 roku Netflix wydał na zawartość programową rekordową kwotę 15 mld dolarów - wynika z danych firmy analitycznej BMO Capital Markets. Według prognoz ekspertów serwis nie zamierza ograniczać się w przyszłości w inwestowaniu w treści. W 2020 roku może to być kwota 17,3 mld, zaś w 2028 - 26 mld dolarów.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Amper Analysis wynika, że może ich być 800 tys.

Według badania Gemius/PBI w marcu br. przeglądarkowa wersja Netflixa miała w Polsce 5,38 mln użytkowników i 82,5 mln odsłon, a aplikacja mobilna - 1,09 mln użytkowników.

Dołącz do dyskusji: Anna Nagler odpowiada za lokalne produkcje w serwisie Netflix

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wokulski
Seriale których akcja dzieje się w Warszawie - to lubimy. Nie trzeba wozić aktorów w teren. Akcja dzieje się współcześnie, więc nie trzeba wypożyczać kostiumów. A i product placement się upcha
odpowiedź
User
Tom
1983 - tragedia. Nuda. Słabizna
odpowiedź
User
Magda
Brawo Ania! Trzymam kciuki za kolejne sukcesy!:)
odpowiedź