SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT przedłużyła koncesje radiowe. Jedna należy do Agory

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła w środę decyzję o przedłużeniu koncesji Radia Złote Przeboje Tarnów i Radia Eska 2 Trójmiasto. Nowe koncesje będą obowiązywać przez dziesięć lat. 
 

Maciej Świrski, fot. screen z TV RepublikaMaciej Świrski, fot. screen z TV Republika

Dotychczasowa koncesja Radia Złote Przeboje 92,8 FM z Tarnowa, należącego do Grupy Radiowej Agory, była ważna do 15 stycznia 2025 roku. Pozwala na nadawanie rozgłośni o charakterze uniwersalnym.

Taki sam profil ma Eska 2 Trójmiasto. Stacja, której formalnym właścicielem jest spółka International Communication, należąca do Grupy ZPR Media, nadaje w Gdańsku na częstotliwości 90,0 MHz. Obecna koncesja kończy się 8 marca 2025 roku. Stacje pod szyldem Eski 2 wcześniej działały pod markami Radio SuperNova i Radio Wawa.

Wcześniej szef KRRiT odłożył decyzję m.in. w sprawie stacji Agory

Kilka tygodni temu członek KRRiT prof. Tadeusz Kowalski alarmował, że przewodniczący Rady Maciej Świrski odłożył decyzję w sprawie przedłużenia koncesji Radia Złote Przeboje z Tarnowa oraz kanałów telewizyjnych TVN Fabuła i TVN International Extra. Punkty te miały zostać usunięte podczas jednego z posiedzeń przewodniczącego Macieja Świrskiego.

Prof. Kowalski złożył wniosek formalny w tej sprawie, ale został odrzucony bez podania powodów. W środę przedłużono także koncesje dla TVN Fabuła i TVN International Extra, ale decyzja nie zapadła jednomyślnie. - Zwracam uwagę, że podczas głosowania Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski zauważył, że nie poparł uchwały z uwagi na niewyjaśnioną do chwili obecnej sprawę stosunków własnościowych spółki – poinformowała Wirtuanemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.

We wrześniu Wojewódzki Sąd Administracyjny nałożył na przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego 60 tys. zł grzywny. Szef KRRiT został ukarany za „rażącą i oczywistą bezczynność” przy przedłużaniu koncesji satelitarnej TVN Style. Prof. Kowalski zauważył, że poza grzywną, sąd zdecydował, że szef KRRiT ma zapłacić 10 tys. nawiązki dla TVN Warner Bros. Discovery i  prawie 600 zł zwrotu kosztów postępowania sądowego. Blokowanie koncesji dla stacji TVN i Agory to jeden z zarzutów polityków obozu rządzącego, którzy chcą postawić przewodniczącego Świrskiego przed Trybunałem Stanu.

Dołącz do dyskusji: KRRiT przedłużyła koncesje radiowe. Jedna należy do Agory

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nie kupuję wiązanek i kwiatów na cmentarz
Czekamy jeszcze na zmniejszenie liczby stacji radiowych 😉
odpowiedź
User
Oliwka
Polecam temat zniczodzielni.
odpowiedź
User
radio pada
Nie podoba mi się bo korpo agora ma za dużo koncesji wydane na radia. Potem nie ma czego słuchać, bo miejsce zajęte w paśmie UKF przez korpo, zamiast czegoś sensownego lokalnego móc na UKF-ie posłuchać. Stacji dużo ale nie ma czego słuchać, po 10 minutach te stacyjki męczą, reklama na reklamie - to dzisiejsza "misja" radia.
odpowiedź