TVP w wieczór po debacie wyborczej pokaże dokument o prywatyzacji. Antybohaterem Tusk
W najbliższy poniedziałek Telewizja Polska w dwóch stacjach równocześnie wyemituje film dokumentalny Anny Pawelec i Marcina Tulickiego „Na sprzedaż” o negatywnych konsekwencjach prywatyzacji. Z zapowiedzi wynika, że jednym z jego negatywnym bohaterów będzie szef PO Donald Tusk.
- Bezrobocie, bieda i beznadzieja to konsekwencje masowej prywatyzacji, którą chętnie kontynuował rząd Donalda Tuska. Jak wyglądało życie ludzi, którzy z dnia na dzień tracili pracę bez perspektyw na kolejną - tak dokument „Na sprzedaż” zapowiedziała Anna Bogusiewicz w sobotnich „Wiadomościach”.
W zwiastunie pojawiają się relacje byłych pracowników kilku sprywatyzowanych firm, a także fragmenty wypowiedzi Donalda Tuska o potrzebie sprzedaży państwowych podmiotów i urywek wypowiedzi Leszka Balcerowicza. W planszy z tytułem dokumentu jest twarz lidera Platformy Obywatelskiej, a także logotypy PO i PSL na kłódce założonej na bramie zamkniętej fabryki.
Film zostanie pokazany w poniedziałek o godz. 21:10, jednocześnie na antenie TVP1 i TVP Info. W tej drugiej stacji zaplanowano też debatę zaraz po emisji dokumentu - rozpocznie się tuż po godz. 22 i potrwa ok. 30 minut.
Bezrobocie i bieda to konsekwencje masowej prywatyzacji, którą kontynuował rząd D. Tuska. Jak wyglądało życie ludzi, którzy z dnia na dzień tracili pracę? O tym opowiada film dokumentalny @A_Pawelec_ i @TulickiMarcin „Na sprzedaż”. Emisja jutro TVP1 i #TVPInfo o godz. 21:10. pic.twitter.com/wNSUfAOm7o
— TOP TVP INFO (@TOPTVPINFO) October 8, 2023
W ramówce TVP1 „Na sprzedaż” będzie dodatkową pozycją publicystyczną po debacie wyborczej, która zostanie pokazana o godz. 18:30 (także na antenie TVP Info). Prowadzącymi będą Anna Bogusiewicz i Michał Rachoń, a Koalicję Obywatelską będzie reprezentował Donald Tusk.
Marcin Tulicki w ostatnich latach przygotował kilka filmów dokumentalnych, m.in. dwa wymierzone w Donalda Tuska. „Nasz człowiek w Warszawie”, w mocno krytycznym tonie opisujące polityczne i gospodarcze relacje Polski z Rosją od przejęcia władzy jesienią 2007 roku przez koalicję PO-PSL do katastrofy smoleńskiej, pokazano premierowo 9 kwietnia ub.r. w TVP1 i TVP Info, a potem wiele razy powtarzano. Natomiast „Ich człowiek w Brukseli” wyemitowano pod koniec kwietnia br.
Z kolei kiedy pod koniec grudnia 2021 roku Sejm uchwalił ustawę określaną jako „lex TVN”, przeciw czemu w całym kraju odbyły się demonstracje, TVP wyemitowała film Marcina Tulickiego „Holding” o założycielach TVN”. Tulicki przygotował też dokumenty „Urban: jestem złym człowiekiem”, „Na granicy” oraz „Pan z Chobielina” o Radosławie Sikorskim.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Marcin Tulicki pod koniec kwietnia br. został zastępcą kierownika redakcji ,,Wiadomości”, natomiast na początku czerwca awansował wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Zapowiedziano, że jego głównym zadaniem będzie koordynacja głównych wydań „Wiadomości”, „Panoramy” oraz „Teleexpressu”.
Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 271 400 osób, co dało 5,33 proc. udziału w rynku oglądalności (po wzroście rok do roku o 5,5 proc.).
Dołącz do dyskusji: TVP w wieczór po debacie wyborczej pokaże dokument o prywatyzacji. Antybohaterem Tusk