Kampania #PayMeEqual zwraca uwagę na tzw. lukę płacową
Wystartowała kampania społeczna #PayMeEqual, zwracająca uwagę na problem tzw. luki płacowej. To projekt przygotowany przez Pracownię_EB, agencję należącą do GoldenLine, we współpracy z pracodawcami, inicjatywą UN Global Compact i Państwową Inspekcją Pracy.
Według raportu Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społeczne różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn zatrudnionych na takich samych stanowiskach sięgają nawet 17 proc. W przeliczeniu na złotówki, różnica na korzyść mężczyzn to średnio aż 700 zł. Im wyższe stanowisko, tym wyższe różnice – na poziomie dyrektorskim kobiety zarabiają nawet kilka tysięcy złotych mniej.
Pracownia_EB we współpracy z firmami Lidl Polska, PepsiCo Polska i PMI Polska, organizacją United Nations Global Compact – inicjatywą Sekretarza Generalnego ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz przy wsparciu Państwowej Inspekcji Pracy zorganizowała kampanię społeczno-wizerunkową #PayMeEqual.
Działania obejmują internet, prasę i radio. W ramach akcji temat nierówności płacowych będzie obecny na łamach rozmaitych mediów. W poniedziałek specjalna sekcja poświęcona temu problemowi pojawiła się na portalu Gazeta.pl, a w kolejnych dniach kwestia nierówności będzie obecna w „Gazecie Wyborczej", Radiu TOK FM, w serwisie rekrutacyjnym Goldenline.pl i na profilu akcji na Facebooku – Pay_Me_Equal.
Celem projektu #PayMeEqual jest rozpoczęcie poważnej dyskusji o płacowych dysproporcjach i pokazanie zalet płynących z równościowego środowiska pracy. W trakcie debaty partnerzy wypracują listę konkretnych rozwiązań, które pozwolą wyeliminować lukę płacową, a jednocześnie nie zrujnują budżetów firm.
Dołącz do dyskusji: Kampania #PayMeEqual zwraca uwagę na tzw. lukę płacową