Nowe oszustwo w sieci. Cyberprzestępcy wykorzystują CD Projekt Red
W internecie pojawiło się nowe oszustwo, które ma wyciągnąć z kieszeni każdej z ofiar 920 złotych - ostrzega CSIRT KNF. Cyberprzestępcy wykorzystują do wyłudzenia pieniędzy markę CD Projekt Red oraz platformę Bankier.pl.
Oszustwa finansowe są w polskiej sieci coraz bardziej powszechne, a liczba zagrożeń w tym obszarze rośnie z roku na rok. Może o tym świadczyć m.in. fakt, że na działającej od dwóch lat liście ostrzeżeń CERT Polska znajdują się obecnie 42 tys. niebezpiecznych stron internetowych. W 2021 r. przybyły 33 tys. domen wykorzystywanych do wyłudzania pieniędzy i danych użytkowników, a pracownicy CERT co tydzień wpisywali na listę 93 groźne strony.
Czytaj także: Rząd chce pilnie walczyć z podszywaniem się pod numery telefoniczne, będzie współpracował z telekomami
Uwaga na akcje CD Projekt Red!
Teraz pojawiło się nowe zagrożenie, o którym we wpisie na Twitterze poinformował CSIRT KNF. Instytucja ostrzega, że do wyłudzenia pieniędzy od ofiar oszuści posługują się marką CD Projekt Red, znaną z produkcji takich gier jak Wiedźmin i Cyberpunk 2077 https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cd-projekt-ugody-pozwy-premiera-cyberpunk-2077.
„Ostrzegamy przed kolejnym oszustwem inwestycyjnym, tym razem wykorzystującym markę @CDPROJEKTRED. Fałszywe reklamy inwestycyjne w mediach społecznościowych obiecują ogromne zyski bez ryzyka, w rzeczywistości prowadzą do stron wyłudzających dane. Nie dajcie się na to nabrać!” - głosi komunikat CSIRT.
Ostrzegamy przed kolejnym oszustwem inwestycyjnym, tym razem wykorzystującym markę @CDPROJEKTRED.
— CSIRT KNF (@CSIRT_KNF) January 19, 2022
Fałszywe reklamy inwestycyjne w mediach społecznościowych obiecują ogromne zyski bez ryzyka, w rzeczywistości prowadzą do stron wyłudzających dane.
Nie dajcie się na to nabrać! pic.twitter.com/ySFTkMNqbP
Cyberprzestępcy namawiają internautów do „zainwestowania” kwoty w wysokości 920 zł w akcje CD Projektu obiecując w zamian zarobki na poziomie 1,4 tys. zł miesięcznie.
Oszuści chcą uzyskać od ofiar numer telefonu, aby później nakłonić je do wpłacenia wspomnianej kwoty i okraść internautów. Aby zyskać na wiarygodności autorzy ataku posiłkują się spreparowaną stroną znanej platformy finansowej Bankier.pl.
Eksperci segmentu cyberbezpieczeństwa stanowczo odradzają korzystanie z tego typu „okazji”, które poza stratami finansowymi grożą także utratą ważnych danych osobistych.
Czytaj także: Cybeprzestępcy nękają wielkie przedsiębiorstwa, szpitale a nawet służby bezpieczeństwa
Dołącz do dyskusji: Nowe oszustwo w sieci. Cyberprzestępcy wykorzystują CD Projekt Red