"Pandemia zdynamizowała rynek produkcji". Platige Image ma wielkie plany serialowo-filmowe
Spółka Platige Image w 2021 r. powołała dział zajmujący się rozwojem projektów filmów i seriali. - W portfolio mamy kilkanaście projektów, nad którymi pracujemy. Są one na różnym etapie zaawansowania - mówi Wirtualnemedia.pl Karol Żbikowski, CEO Platige Image. Zdjęcia do pierwszych produkcji mają ruszyć w przyszłym roku.
- Pandemia z jednej strony zdynamizowała rynek produkcji kontentu dla platform streamingowych, a z drugiej ograniczyła produkcje kinowe, ale w sumie popyt na takie produkcje wzrósł - mówi Żbikowski. Podkreśla jednak, że to nie zmiany na rynku wynikające z pandemii stały za decyzją Platige Image o wejściu w produkcję filmową, ale firma planowała to dużo wcześniej.
Świętujący 25 lat istnienia Platige Image zamierza produkować zarówno filmy jak i seriale, live-action jak i animowane. - Zależy nam by te produkcje pasowały do DNA Platige Image - mówi Żbikowski.
Za przykład podaje serial "Wiedźmin" realizowany dla Netfliska. - Stawiamy na produkcje science-fiction, oparte ma grach, na podstawie których tworzymy filmowe uniwersa - mówi CEO Platige Image.
Spółka w tym roku będzie realizować efekty specjalne do odcinków trzeciej serii "Wiedźmina", na razie trwają prace na planie. - Postprodukcja jednego sezonu "Wiedźmina" trwa sześć miesięcy - mówi Żbikowski.
Na jakimi serialami i filmami pracuje Platige Image?
Produkcje, nad którymi pracuje Platige Image są jednak bardzo różne. Jesienią ub.r. informowaliśmy, że wśród projektów, nad którymi pracuje firma, jest film na podstawie zbioru opowiadań „Halny” Igora Jarka, serial science fiction autorstwa piosenkarki Julii Marcell oraz serial na podstawie koncepcji blogerki i pisarki Janiny Bąk.
Ponadto Platige Image pracuje nad projektem osadzonej w latach 90. komedii familijnej autorstwa Magdaleny Załęckiej oraz pełnometrażowym filmem animowanym dla całej rodziny. W marcu kupiono prawa do ekranizacji dwóch powieści science fiction Remigiusza Mroza ("Chór zapomnianych głosów" oraz "Echo z otchłani"). Z kolei w maju związany z Platige Image dom produkcyjny Dobro rozpoczął prace na przeniesieniem na wielki ekran powieści Zygmunta Miłoszewskiego „Jak zawsze”.
- Część projektów jest na etapie przygotowywania pierwszych wersji scenariusza. W sprawie niektórych już rozmawiamy z platformami streamingowymi czy większymi studiami filmowymi, które mogłyby je sfinansować - mówi Żbikowski. Firma chce współpracować z wszystkimi wiodącymi serwisami VoD.
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-telewizji-streaming-netflix-hbo-max-ogladalnosc-nielsen ##
Wysyp seriali premium na platformach VoD
Dziś na tych platformach pojawia się co najmniej jeden serial premium - takie treści pokazują Netflix, HBO Max czy Canal+ Online, ale też Player czy Polsat Box GO, a w przyszłości może i Amazon Prime Video czy Disney+. M.in. Netflix chętnie też produkuje filmy polskie, przejmuje też prawa do kontynuacji filmów, które były wcześniej pokazywane w kinach.
- Development produkcji filmowych to proces długotrwały, powstaje nawet kilka wersji scenariusza. Development "Wiedźmina" trwał kilka lat, zanim zaczęła się ta gigantyczna produkcja - mówi Karol Żbikowski. Dlatego dopiero w przyszłym roku ruszą zdjęcia do pierwszych produkcji własnych Platige Image.
Firma będzie odpowiadać nie tylko produkcję seriali i filmów, ale będzie też tworzyła też efekty specjalne dla realizowanych przez siebie projektów.
Dołącz do dyskusji: "Pandemia zdynamizowała rynek produkcji". Platige Image ma wielkie plany serialowo-filmowe
Seriale na podstawie pomysłów kucharek, i śpiewających na weselach ? Litości