Polacy jedzą słodycze impulsywnie i kilka razy w tygodniu
Polacy bardzo chętnie sięgają po słodkie przekąski. To jedna z najpopularniejszych rzeczy, które kojarzą im się z przyjemnością, obok relaksu w ciągu dnia, spotkania z przyjaciółmi czy przerwy na kawę - wynika z badania SW Research.
Największa część badanych – niemal 41% – konsumuje słodycze kilka razy w tygodniu, a prawie co czwarta osoba (23%) wręcz nie wyobraża sobie dnia bez „czegoś słodkiego”. W tej grupie przewagę mają osoby w wieku 25-34 lat i stanowią największy odsetek badanych (27%), którzy każdego dnia sięgają po słodką przekąskę.
Jednak jest też część osób, które zdecydowanie stronią od cukru – 3% Polaków deklaruje, że w ogóle nie je słodyczy, a kolejne 3% i 4% jedynie raz na miesiąc lub jeszcze rzadziej.
W jakich sytuacjach Polacy sięgają po słodkości? Jak sami przyznają, najczęściej (37%) robią to impulsywnie, kiedy przyjdzie im ochota na słodkie co nieco. Drobna przekąska pozwala im też poprawić sobie humor (13%) lub rozkoszować się chwilą tylko dla siebie (12%). Co dziesiąta osoba (11%) w kupowanych słodyczach widzi poobiedni deser.
Badanie zostało przeprowadzone przez SW Research dla ETi w dniach 8-13 maja 2019 r., metodą wywiadów on-line (CAWI), na panelu internetowych SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 1007 ankiet z Polakami w wieku powyżej 18 lat.
Dołącz do dyskusji: Polacy jedzą słodycze impulsywnie i kilka razy w tygodniu
Hey there! I simply want to give you a big thumbs
up for the excellent information you have here on this post.
I will be returning to your blog for more soon. jakich elementów składa
się postępowanie upadłościowe?