SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa ramówka Polskiego Radia dla Ukrainy

Polskie Radio dla Ukrainy rusza z nową ramówką. Wprowadza nowe audycje tematyczne, które są od teraz dostępne, także w formie podcastów na platformach streamingowych oraz w serwisach Polskiego Radia. 
 

fot. mat. prasowy fot. mat. prasowy

Słuchacze mogą rozpocząć dzień z porankiem Polskiego Radia dla Ukrainy, który trwa od godz. 7.00 do 9.00, informując o najważniejszych wydarzeniach, które miały miejsce i które dopiero się odbędą. W dalszej części dnia Radio proponuje premierowe audycje poświęcone gospodarce, kulturze, wojnie i wojskowości, polityce, w tym międzynarodowej, a także problemom społecznym. Po południu słuchacze mogą liczyć na podsumowanie dnia w świecie, w Polsce i na Ukrainie.

- Mamy unikalną ofertę dla ukraińskojęzycznego słuchacza w Polsce i na Ukrainie. Mówimy o wszystkim tym, co jest ważne dla Ukraińców przebywających w Polsce, a także tych, którzy mieszkają w swoim kraju i Polską się interesują – przekazała mediom dyrektorka Polskiego Radia dla Zagranicy, Natalia Bryżko – Zapór. - Przede wszystkim chcemy, żeby Polacy i Ukraińcy lepiej się poznali - dodaje. Wszystkie audycje, które znalazły się na antenie od teraz są dostępne, jako podcasty. 

Nowa oferta Polskiego Radia dla Ukrainy

Wśród programów, które można usłyszeć na antenie i znaleźć w podcastach Polskiego Radia dla Ukrainy są na przykład „W zwierciadle historii” Nazara Olijnyka poświęcony historii Polski, Ukrainy i Europy oraz bogata oferta dotycząca kultury: programy o kinie Olgi Trembacz, o teatrze Chrystyny Sribniak i o książkach, o których dyskutują Olena Ruda i Marcin Gaczkowski. Sniżana Czerniuk z kolei walczy z dezinformacją pojawiającą się w ukraińskich i polskich mediach w swoim magazynie „Czy/ja informacja”. Mariana Kril zabiera słuchaczy w świat muzyki ludowej i folkowej. Jana Stępniewicz i Marcin Gaczkowski uczą z kolei polskiego z pomocą hitów współczesnej estrady. Sniżana Czerniuk i Anastasija Kuprijec opowiadają o Unii Europejskiej. Chrystyna Piczkur i Larysa Zadorożna patrzą w swoich programach na politykę międzynarodową, a Taras Andruchowycz wraz z Wiktorią Masztaler mówią, co się dzieje na froncie i przyglądają się armiom Polski i Ukrainy. Switłana Miałyk radzi z kolei ukraińskim uchodźcom w Polsce, jak załatwić niezbędne dokumenty, zapisać dziecko do przedszkola, czy siebie do lekarza.   

Czytaj także: Nowości w Polskim Radiu 24

Po godz. 21.00 w magazynach muzycznych można usłyszeć muzykę rockową, elektroniczną i etniczną -  przede wszystkim z Polski i z Ukrainy.  

Polskie Radio dla Ukrainy to specjalny ukraińskojęzyczny projekt Polskiego Radia, który ruszył po napaści Rosji na Ukrainę na pełną skalę w marcu 2022 roku. Odbiorcom proponuje m.in. wiadomości na temat bieżącej sytuacji w Ukrainie, informacje o tym, co dzieje się na okupowanych przez Rosję terenach, jak również praktyczne i niezbędne wskazówki dla Ukraińców, którzy mieszkają w Polsce. Omawia kwestie integracji Ukrainy z UE oraz NATO, w tym polskiego wsparcia dla ukraińskich aspiracji. Porusza także tematy dziedzictwa kulturowego i historycznego Polski i Ukrainy. Antena ma wiele programów o kulturze, historii, rozrywce, audycji edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Gra polską i ukraińską muzykę.

Polskiego Radia dla Ukrainy można słuchać w DAB+ oraz przez portal lub aplikację Polskiego Radia oraz w serwisie TuneIn.  

Dołącz do dyskusji: Nowa ramówka Polskiego Radia dla Ukrainy

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zbadany
Wspaniale!
Wszyscy słuchacze będą zadowoleni.
Tzn. Wszystkich sześciu - licząc z dyrektorem.
15 1
odpowiedź
User
LoL
ile % słuchaczy tych z Ukrainy posiada wyspecjalizowany odbiornik DAB+ aby ów adresowany program trafił pod właściwy adres
6 3
odpowiedź
User
pit
Nie mam nic przeciwko takiej stacji, ale pytanie o słuchalność jest tutaj zasadne. Myślę, że w XXI w. większość Ukraińców słucha po prostu przez internet stacji nadających z terytorium Ukrainy. Gdyby nie było Internetu, taka stacja jak najbardziej miałaby duży sens, ale w naszych czasach chyba niekoniecznie. Żeby jednak to ocenić, trzeba by mieć jakieś dane o słuchalności
4 1
odpowiedź