Projekty „Gazety Wyborczej” i Gazeta.pl nagrodzone w INMA Global Media Awards 2018
Projekt „Jutronauci” „Gazety Wyborczej” (Agora) otrzymał pierwszą nagrodę w INMA Global Media Awards 2018, a format wideo Myk! portalu Gazeta.pl - drugą nagrodę w swojej kategorii. Natomiast wyróżnienie trafiło do Gazeta.pl za „Make Poland Great Again”.
Do konkursu INMA Global Media Awards 2018 zgłoszonych zostało 830 projektów od 220 firm medialnych z 39 krajów na całym świecie. Wśród uczestników znalazły się media prasowe, czasopisma, media cyfrowe, telewizyjne i radiowe. Zgłoszenia „Gazety Wyborczej” i Gazeta.pl rywalizowały m.in. z projektami amerykańskiego „The Wall Street Journal” czy szwedzkiego „Aftonbladet”.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone 4 czerwca br. w Waszyngtonie podczas 88. Annual INMA World Congress. Projekty Agory były jedynymi z Polski, które znalazły się w gronie finalistów tegorocznej edycji konkursu.
„Jutronauci” to projekt „Gazety Wyborczej”, który zwyciężył w kategorii „Najlepsze działania PR i na rzecz społeczności”. Format social video Myk! tworzony przez redakcję Gazeta.pl otrzymał drugą nagrodę w kategorii „Najlepszy debiut marki lub produktu, tworzący nowy segment odbiorców”. Każdy odcinek w ciągu kilkadziesiąt sekund przedstawia sprytne pomysły na ciekawe wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku, przerabianie starych rzeczy oraz tworzenie nowych, praktycznych rozwiązań.
Z kolei „Make Poland Great Again” jest internetowym night-show prezentującym satyryczne spojrzenie na politykę i bieżące wydarzenia. Program tworzy duet Make Life Harder. Format został wyróżniony w kategorii „Najlepsze wykorzystanie wideo”.
INMA Global Media Awards to jedne z najbardziej prestiżowych nagród dla wydawców na świecie. Konkurs, organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mediów Informacyjnych INMA, nagradza najlepsze rozwiązania marketingowe w prasie.
Dołącz do dyskusji: Projekty „Gazety Wyborczej” i Gazeta.pl nagrodzone w INMA Global Media Awards 2018
W projekcie co prawda pojawia się postać pani, która w 1991 roku rozpoczęła studia w Hollandii. Kto pamięta ten wie, że w 1991 na studia na zachodzie stać było niewielu. Tam studia tanie nie są, nie byliśmy w Unii. Europa do 1989 przyjmowała azylantów, ale po 1989 wyglądało to trochę inaczej.