SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 na Dzień Dziecka przygotowało słuchowisko „Szkoła Latania” wg komiksu Janusza Christy

Zespół Radia 357 nagrał słuchowisko „Szkoła Latania”, opartego na motywach komiksu z serii „Kajko i Kokosz” Janusza Christy. W nagraniach wzięło udział niemal 50 osób z zespołu. Premiera słuchowiska we wtorek, 1 czerwca.

Fot. Materiały prasoweFot. Materiały prasowe

Projekt został przygotowany wspólnie z wydawnictwem Egmont i Fundacją „Kreska” im. Janusza Christy. - Podczas realizacji radiowe studio rozdzierały wrzaski zbójcerzy, okrzyki bojowe, odgłosy biesiady w karczmie. Nikt się nie oszczędzał. Sam kilka dni dochodziłem do siebie - relacjonuje Krystian Hanke, dziennikarz i członek zarządu stacji.

Fragmenty słuchowiska będą emitowane na antenie w ciągu całego dnia. Całość będzie dostępna jako podcast w zakładce Twoje 357. Natomiast tego samego dnia w wieczornym paśmie publicystycznym (godz. 21.00) Katarzyna Borowiecka wraz z gośćmi porozmawia o tym, cosprawia, że 50 lat od pierwszego wydania komiks Janusza Christy cieszy się niesłabnącą popularnością. W audycji wezmą udział: Paulina Christa - wnuczka autora, kierująca Fundacją „Kreska” im. Janusza Christy, Szymon Holcman z Kultury Gniewu oraz Tomasz Kołodziejczak z wydawnictwa Egmont Polska.

Licytacja, Top Junior i rozmowy z dziećmi

Atrakcje na 1 czerwca przygotowała też ekipa Ranka – porannego pasma emitowanego między 6.30 a 9.30. Odbędzie się aukcja charytatywna mydełek przygotowanych przez autorów porannej audycji w Radiu 357. –Nasza manufaktura mydeł zadebiutowała na początku maja. Uczyliśmy wtedy słuchaczy jak zrobić własne, ekologiczne i niepowtarzalne mydła. Podczas porannej audycji stworzyliśmy serię mydeł „Poranne Bąbelki”. Słuchacze w komentarzach zaproponowali, żeby je wystawić na licytację. Cała „rankowa” ekipa uznała, że to świetny pomysł– wyjaśnia Iza Woźniak, autorka radiowego podcastu „Mydlmy się, czyli historia naturalna”.

Zebrane środki zostaną przekazane na program stypendialny dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej, prowadzony przez Fundację Świętego Mikołaja.

Popołudnie: finał radiowej zabawy

Redakcja Popołudniówki 357 szykuje natomiast wielki finał zabawy w stworzenie „Słownika polsko – dziecięcego”. - Odzew przerósł nasze oczekiwania. Słuchacze przesłali ponad 4 tysiące słów i zwrotów wymyślonych przez dzieci. To absolutny popis dziecięcej kreatywności. Pomysł chwycił i już myślimy jak go kontynuować – mówi Grzegorz Sajór, wydawca Popołudniówki. – Z pomocą prof. Katarzyny Kłosińskiej i Krystiana Hanke wybraliśmy 21 propozycji. Teraz Patroni Radia 357 wybiorą z nich najciekawsze słowo - dodaje. Głosowanie trwa do wtorku (1 czerwca) do godziny 16:00 i tuż po jego zakończeniu zostaną ogłoszone wyniki.

Radio 357 – rozgłośnia uruchomiona przez byłych dziennikarzy Trójki – w połowie maja br. zajęła pierwsze miejsce w rankingu serwisu crowdfundingowego Patronite.pl pod względem poziomu miesięcznego wsparcia i liczby patronów. Obecnie wspiera je ponad 31,7 tys. osób deklarowaną kwotą blisko 680 tys. zł na miesiąc.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 na Dzień Dziecka przygotowało słuchowisko „Szkoła Latania” wg komiksu Janusza Christy

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Giant
Autolansik z wykorzystaniem dnia dziecka, to powielanie odgrzewanych kotletów z autolansikiem karpia - nie umiejąc śpiewać - śpiewali o Bożym Narodzeniu unikając słowa Bóg. A tak naprawdę jedyne słuchowisko jakie by im wyszło to o Bronku z Ruskiej Budy i Złym Dudzie, którego do studia nie wpuścili. Taka Prawdziwa Bajka.
odpowiedź
User
gar
Szkoła Latania, kultowy komiks;)
odpowiedź
User
Romet
Czy jesteś jednym z dwóch licytujących słuchaczy podczas bożonarodzeniowej liytacji Botoksowej Lejdi na dzieci milicjantów?

quote="Giant"]Autolansik z wykorzystaniem dnia dziecka, to powielanie odgrzewanych kotletów z autolansikiem karpia - nie umiejąc śpiewać - śpiewali o Bożym Narodzeniu unikając słowa Bóg. A tak naprawdę jedyne słuchowisko jakie by im wyszło to o Bronku z Ruskiej Budy i Złym Dudzie, którego do studia nie wpuścili. Taka Prawdziwa Bajka.
odpowiedź