Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2012-09-17

A A A POLEĆ DRUKUJ

Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie?

150x110

Rozwiązania takie jak okna energooszczędne, bardzo rozpowszechnione w Europie zachodniej (szczególnie w Austrii i Niemczech), w naszym kraju wciąż często lekceważone są ze względu na cenę. Jest to dość krótkowzroczne podejście, ponieważ inwestycja w dobrze docieplony dom zwraca się w dłuższym okresie dzięki obniżonym kosztom zużycia energii. Do tego komfort życia w mieszkaniu, w którym zimą jest ciepło, a latem panuje przyjemny chłód jest nieporównywalny do sytuacji mieszkańców domów, w których temat potraktowano po macoszemu.

Nowe przepisy unijne

Już wkrótce jednak czekają nas wszystkich bardzo poważne zmiany w zakresie inwestycji w rozwiązania energooszczędne. Częściowo będzie to rezultatem unijnej Dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, a także jej nowelizacji z 9 czerwca 2010 roku. W komunikacie prasowym Komisji Europejskiej z dnia 31 lipca tego roku możemy też wyczytać, że nowa strategia ożywienia sektora budownictwa w UE opiera się w głównej mierze na promowaniu energooszczędnych budynków. Nowe przepisy stanowią, że do końca 2018 roku wszystkie budynki należące do władz publicznych będą budynkami o niemal zerowym zużyciu energii,  a do 31 grudnia 2020 to samo odnosić się będzie do wszystkich nowo powstających budynków.  

Zmiany widać również na przykładach bardzo nam wszystkim bliskich. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowuje nowy program wsparcia budownictwa energooszczędnego, który ma zastąpić niezwykle popularny program „Rodzina na swoim.” Fundusz przewiduje również dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na zakup i montaż kolektorów słonecznych.  Jak widać na powyższych przykładach, wkrótce czeka nas prawdziwa energooszczędna rewolucja. Warto być do niej przygotowanym.

Okna do domu energooszczędnego

Jednym z najważniejszych elementów izolacji przeciętnego domu są okna. To właśnie przez nie potrafi uciekać nawet aż do 30 procent cennej energii, mówi Karol Niespodziewański z firmy Internorm. Oferta tej austriackiej firmy z ponad 80 letnią tradycją tworzenia okien jest wręcz idealna dla osób szukających rozwiązań energooszczędnych. Wszystkie zestawy okienne z jej katalogu spełniają kryteria pozwalające na zastosowanie ich w domach energooszczędnych, a wiele modeli nadaje się także do zastosowania w budownictwie pasywnym (Internorm jest w posiadaniu certyfikatów Domu Pasywnego dla aż 9 swoich produktów). Jednym z ciekawszych modeli przeznaczonych do budownictwa wysoce wydajnego energetycznie jest model KF400 Thermo Passiv, dostępny w wersji PCV lub PCV z nakładką aluminiową. Warto zdecydować się na wersję z nakładką – dzięki niej okno nie tylko świetnie wygląda, ale jest także lepiej zabezpieczone przed wpływami atmosferycznymi. Z odpowiednim oszkleniem, okno osiąga współczynnik izolacyjności cieplnej Uw do 0,69W/m2K i współczynnik izolacyjności akustycznej aż do 42dB. Tak wysokie parametry są możliwe dzięki wielokomorowemu systemowi z dodatkową pianką termoizolacyjną, a także technologii Fix-O-Round, polegającej na sklejeniu szyby z ramą na całym jej obwodzie, co dodatkowo poprawia izolację i stabilność. KF400 to jednak nie tylko znakomite właściwości izolacyjne, ale także świetny wygląd. Okno charakteryzuje się bardzo eleganckim, minimalistycznym designem. Objawia się to m.in. całkowicie ukrytymi okuciami, a także zlicowanym, wykonanym ze szkła, skrzydłem zaprojektowanym w stylu Vetro Design, który pozwala na montaż z niewidocznymi ramami, to znaczy. z ramą zatynkowaną z trzech stron, dzięki czemu z zewnątrz widoczna jest tylko szyba.

Prawidłowy montaż kluczem do sukcesu

Żeby okna energooszczędne prawidłowo spełniały swoją funkcję, niezwykle istotny jest ich prawidłowy montaż. W wyniku niedbałej instalacji, nawet okna o najlepszych parametrach izolacyjności mogą nie działać właściwie, a nawet przyczyniać się do poważniejszych kłopotów jak na przykład powstawanie grzybów spowodowanych kondensacją pary wodnej. Dlatego warto zdecydować się na firmy, które zapewniają fachowy montaż. Dystrybutorzy [1st] window partner Internorm działają według restrykcyjnych standarów obsługi klienta, dzięki czemu możemy mieć pewność, że potencjał zakupionych okien zostanie wykorzystany w stu procentach.

Podsumowanie

Już w ciągu najbliższych kilku lat, w wyniku nowych przepisów unijnych, inwestowanie w rozwiązania energooszczędne będzie chlebem powszednim dla wszystkich decydujących się na budowę domu. Podejmując decyzję o zakupie energooszczędnych okien warto zdecydować się na firmę, która oferuje sprawdzone rozwiązania i profesjonalną obsługę na każdym etapie transakcji – od wyboru odpowiedniego do naszych potrzeb modelu, aż po prawidłowy montaż i opiekę posprzedażową. Tak właśnie, od kilkudziesięciu już lat, działa firma Internorm, dzięki czemu udało się jej wypracować status największej marki okiennej w Europie.

 

 

Więcej informacji na:

www.internorm.pl

www.okna-pasywne.pl

 





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS