Wirtualna Polska, jako jedyny wydawca internetowy w Polsce, poprowadziła na żywo Wieczór Wyborczy z własnego studia TV i sztabów wyborczych, oferując atrakcyjną alternatywę dla stacji telewizyjnych oraz umożliwiając realny udział internautów. Nowatorską transmisję można było śledzić bezpośrednio ze strony głównej WP oraz na Facebooku. Blisko pół tysiąca osób komentowało przebieg wieczoru na Twitterze. Wieczór Wyborczy w Wirtualnej Polsce rozpoczął się tuż przed godz. 22:15, a w szczytowym momencie program zgromadził 100 tys. widzów. Oglądało go łącznie 570 tysięcy użytkowników.
W programie prowadzonym przez Michała Kobosko pierwsze sondażowe wyniki wyborów i zwycięstwo w nich Andrzeja Dudy na gorąco komentowali publicyści – Jacek Żakowski i Paweł Lisicki oraz politycy – Joanna Senyszyn z Sojuszy Lewicy Demokratycznej i Kazimierz Ujazdowski z Prawa i Sprawiedliwości. Politolodzy – Tomasz Łysakowski i Sergiusz Trzeciak analizowali przebieg kampanii prezydenckiej. W ostatniej chwili swój udział w programie odwołał Adam Szejnfeld z Platformy Obywatelskiej.
- Zrealizowaliśmy nieosiągalną do tej pory dla mediów internetowych w Polsce transmisję na żywo z własnego studia telewizyjnego, równocześnie łącząc się z reporterami znajdującymi się w sztabach wyborczych, w wyjątkowy sposób angażując użytkowników do aktywnego udziału w programie – mówi Krzysztof Jurowski, dyrektor wydawniczy w Grupie WP – Wysokiej jakości autorski kontent, nadawany w znakomitej części na żywo, to element naszej strategii, kierunek w którym podążamy. Robiąc następny krok w konwergencji mediów, kolejny raz nadaliśmy ton rynkowi mediów internetowych w naszym kraju.
Wirtualna Polska jako jedyne medium w realny sposób angażowała internautów: program na żywo transmitowano na Facebooku, w trakcie dyskusji zgromadzeni w studio telewizyjnym WP odnosili się na bieżąco do najciekawszych komentarzy z Twittera eksponowanych na SG z poziomu playera. W trakcie trwania Wieczoru Wyborczego reporterzy WP, obecni w sztabach wyborczych Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego, na żywo łączyli się ze studiem. Wyniki wyborów komentowali m.in. Julia Pitera, Zbigniew Ziobro, Jacek Rostowski, prof. Piotr Gliński, Andrzej Dera, Robert Tyszkiewicz oraz Grzegorz Schetyna.
- Wirtualna Polska konsekwentnie realizuje swój plan, stać się pierwszym źródłem informacji dla internautów. W trakcie całej kampanii prezydenckiej, oferowaliśmy rzetelną publicystykę wysokiej klasy, obiektywny, wyczerpujący i najświeższy kontent: analizy uznanych ekspertów, wywiady z najważniejszymi i najciekawszymi kandydatami w wyborach, a także autorskie materiały wideo – mówi Sławomir Cedzyński, redaktor naczelny Serwisów Informacyjnych WP – Naturalną konsekwencją ciągłego podnoszenia jakości materiałów produkowanych w naszej redakcji było stworzenie pierwszego w Polsce wieczoru wyborczego na żywo, współtworzonego wraz z użytkownikami.
Powyborcze podsumowania i analizy przedstawiano przygotowywanymi na bieżąco infografikami ilustrującymi m.in. poparcie dla obu polityków w poszczególnych częściach kraju czy preferencje mieszkańców wsi i miast.
Już w poniedziałek, 25 maja, o godzinie 9.00, w programie #dziejesienazywo, prowadzonym przez Michała Kobosko, politycy – Michał Boni i Paweł Kowal oraz politolog i publicysta Michał Sutowski ocenią przebieg kampanii oraz skomentują wyniki wyborów. Reakcję zagranicznych mediów na wyniki II tury wyborów prezydenckich w Polsce przedstawią korespondenci zagraniczni Wirtualnej Polski w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech.
dostarczył infoWire.pl