Najwyższy punkt widokowy w Polsce znajdujący się na ostatnim piętrze Sky Tower zostanie otwarty w piątek 3 stycznia 2014r. Punkt zlokalizowany jest na 49. piętrze na wysokości ok. 200 metrów nad poziomem gruntu. Mieszkańcy Wrocławia oraz turyści będą mogli zobaczyć piękną panoramę Wrocławia i okolic, a przy dobrej widoczności nawet oddaloną o ponad 100km Śnieżkę.
Pierwszy wjazd na wieżę dla zwiedzających odbędzie się 3 stycznia o godzinie 15:00. Pierwsze 1 500 osób, które kupią bilety otrzymają kupony upominkowe.
Wjazdy na Punkt Widokowy odbywają się szybkobieżną windą – oznaczonym wejściem od ul. Gwiaździstej.Bilety można kupić w Punkcie Informacyjnym na parterze Galerii Handlowej Sky Tower.
Bilety w cenach:
• normalny – 10,00 zł,
• ulgowy – 5,00 zł dla dzieci (powyżej 7-go roku życia), młodzieży uczącej się, studentów (do 25 roku życia), emerytów, rencistów i osób, które ukończyły 65 lat (po okazaniu ważnej legitymacji lub odpowiedniego dokumentu),
• wstęp wolny – mają dzieci do lat 7, które mogą wjechać na Punkt Widokowy wyłącznie pod opieką osoby dorosłej,
• przy wejściu grup zorganizowanych, na każde 19 osób w grupie – jeden opiekun może wejść nieodpłatnie.
Więcej szczegółów na: http://galeria.skytower.pl/punkt-widokowy.html
Pozostałe punkty widokowe znajdujące się we Wrocławiu :
Wieża katedry św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim - 60 metrów
Wieża kościoła garnizonowego św. Elżbiety 75 metrów
Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego 40 metrów
Warszawa: Pałac Kultury i Nauki punkt widokowy znajduje się na wysokości 114 metrów.
Sky Tower w faktach i liczbach
Postawiony na działce o powierzchni 2,7 ha w centrum Wrocławia – w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej – Sky Tower obejmuje trzy elementy: podstawę budynku, w której mieści się galeria handlowa oraz dwa budynki mieszkalno-biurowe.
Do budowy Sky Tower, z jego charakterystycznym żaglem i wieżą górującą nad panoramą miasta, zużyto ok. 25 tys. ton stali oraz 4 hektary szkła. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok. 171 tys. m². Z tego ok. 20 tys. m² to powierzchnia mieszkalna, ulokowana w wieży: od 27 do 48 piętra, oraz w budynku bocznym: między 11 a 19 piętrem.
Powierzchnie biurowe zajmują ponad 28 tys. m², a powierzchnia handlowa, przeznaczona dla butików, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje ponad 25 tys. m². W części rekreacyjnej znajduje się SPA, centrum sportowe i medyczne. Kierowcy mają do dyspozycji aż 1500 miejsc parkingowych.
Swoją siedzibę w Sky Tower wybrały zarówno firmy wrocławskie o zasięgu europejskim, jak i międzynarodowe korporacje, jak Samsung czy Kyocera. Nie brakuje również kancelarii prawnych i firm informatycznych, jak np. SII i itKontrakt, oraz spółek działających na rynku finansowym, jak Getin Holding, Getin Noble Bank, Idea Bank oraz TU Europa. Dzięki szerokiej ofercie powierzchni biurowych w wieżowcu, sporą grupę najemców stanowią również przedsiębiorcy działający lokalnie na rynku wrocławskim.
Więcej informacji o inwestycji, w tym dane liczbowe oraz wizualizacje, znajduje się na stronie www.skytower.pl.