Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2012-08-07

A A A POLEĆ DRUKUJ

Tysiące internautów czeka na Noc Spadających Gwiazd2012

150x110
W noc z 12 na 13 sierpnia 2012 roku przypadnie największa aktywność roju Perseidów na naszym niebie. Tym samym niebo rozświetlą tysiące punktów tworzących spektakl spadających gwiazd. Internauci na portalu społecznościowym facebook gromadzą się już 3 rok z rzędu w ramach akcji „Noc Spadających Gwiazd” celem wspólnego podziwiania nocnego nieba i „poławiania marzeń” - jest ich już 53 000. W ubiegłym roku event zgromadził przeszło 200 000 osób czyniąc z wydarzenia jedno z największych w mediach społecznościowych w Polsce.

Siła marzeń

NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD to event pełen emocji – koncentruje się na dobrych odczuciach i marzeniach. Gromadzi ogromne pokłady pozytywnej energii. Widać ją w komentarzach 200 000 osób, które wzięły udział w poprzednim roku. Oficjalna NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD (Night of Falling Stars) organizowana jest przez agencję spice po raz trzeci. „Do akcji dołączyć mogą wszyscy, którzy mają przynajmniej jedno życzenie do spełnienia i chcą poławiać marzenia z setkami tysięcy innych osób w jedną z najpiękniejszych nocy w roku” – mówi organizator akcji Przemysław Jaczewski, strategy director agencji reklamowej spice.


Liczba „poławiaczy marzeń” dynamicznie rośnie. Każdej doby do NOCY SPADAJĄCYCH GWIAZD dołączają kolejne tysiące osób. Na tydzień przed kulminacyjną nocą jest ich ponad 53 000.


Do wydarzenia można dołączyć na oficjalnej stronie NOCY SPADAJĄCYCH GWIAZD 2012. Więcej informacji o nocnym spektaklu znaleźć można na fanpage’u NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD.

Wspaniałe zjawisko na niebie

Spadające gwiazdy to resztki roju perseidów spalających się w atmosferze Ziemi. Meteory, które będzie można obserwować są pozostałościami po komecie, która przelatuje koło naszego globu raz na 2,5 tysiąca lat. Ostatnia jej obecność w pobliżu Ziemi datowana jest na rok 1911. Największą aktywność na niebie będzie można zaobserwować w noc z piątku na sobotę (12.08-13.08.2012). Samo zjawisko będzie można jeszcze oglądać do około 24 sierpnia 2012.




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS