SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internetowe stacje radiowe nie chcą nadawać w DAB+. Z jednym wyjątkiem

Internetowe rozgłośnie - Radio 357, Radio Nowy Świat, Radio RMF24, newonce.radio i Radiospacja - nie zgłosiły się do konkursu dotyczącego nadawania na ogólnopolskim multipleksie DAB+. Jak przyznają nadawcy, nie jest to opłacalne finansowo i niewielu słuchaczy ma odbiorniki do słuchania radia cyfrowego. W Radiu Nowy Świat mówią, że rozpowszechnianie programu w tej technologii jest ekonomicznie nieuzasadnione, a w Grupie RMF podkreślają, że system DAB+ jest przestarzały i nieefektywny.

Dołącz do dyskusji: Internetowe stacje radiowe nie chcą nadawać w DAB+. Z jednym wyjątkiem

71 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
Przyczyną jest jedna wychodząc z internetu zamyka się drogę do dojenia patronów.


Głupie. Dlaczego z dojenia? Jak płacę abonament np. w wirtualnej bibliotece za dostęp do książek, to też mnie doją ? Płacę dobrowolnie za treści, które serwuje mi stacja radiowa, nie słucham tego za friko, chociaż mogę, to dlaczego mam czuć sie dojona ?
0 0
odpowiedź
User
Marek Ogarek
Żeby słuchać "nowoczesnego" internetowego radia potrzebuję jakiegoś srajfona i jakąś apkę. Bez sensu! Żeby posłuchać stacji w DAB+ wystarczy mi pilot do radia, którym szybko mogę znieniać zaprogramowane stacje. Dodam, że mój odbiornik znacznie lepiej gra w DAB+ niż w FM. Łatwo to sprawdzić zmieniając z FM na DAB+ tę samą stację.


Nie tylko "srajfon". Ja mam głośniki Google Nest. Do sterowania używam głosu. Pilot to dla mnie przeżytek. Zdefiniowałem własne "rutyny" dla ulubionych stacji i mówię tylko "hey goole czenel łan", "czenel tu".
Weź też pod uwagę, że tym rozwiązaniu mam dostęp do tysięcy stacji z całego świata a nie tylko do FM czy DAB+.
0 0
odpowiedź
User
Marek Ogarek
Przyczyną jest jedna wychodząc z internetu zamyka się drogę do dojenia patronów.


Jedna zasada-pomyśl zanim napiszesz.


której części tego komentarza nie rozumiesz?


Całej, kiciuś. Wyjście z poza internet generuje większe koszty utrzymania stacji, a więc więcej potrzeba wpływów, a więc więcej patronów i/lub reklam. Proste?

brawo mistrzu ekonomii, dlatego jak napisałem lepiej tego kroku nie podejmować i dalej doić patronów. po co ryzykowac ze sie nam budżet nie zepnie, a tak małe ryzyko a kasa sie zgadza


Dlaczego "doić"? Jestem patronem RNŚ i uważam, że to świetne rozwiązanie. Gdyby to radio zaczęło utrzymywać się z reklam, przestał bym go słuchać. Niech żyje patronat. Nie chcesz - nie płać. Słuchaj sobie sieczki reklamowej co 10 minut w RMF.
0 0
odpowiedź