SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kandydatka PiS do KRRiT: powinniśmy wprowadzać radio cyfrowe

- Będę dbała o bezpieczeństwo rynku polskich mediów i bezpieczeństwo informacyjne - zapowiedziała Agnieszka Glapiak, zgłoszona do nowego składu KRRiT przez posłów PiS. Pochwaliła koncepcję obecnego składu Krajowej Rady, żeby do 2030 roku wyłączyć emisję analogową radia. Sejmowa komisja pozytywnie zaopiniowała kandytatury Glapiak i także zgłoszonego przez PiS Macieja Świrskiego.

Dołącz do dyskusji: Kandydatka PiS do KRRiT: powinniśmy wprowadzać radio cyfrowe

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hula-hop
Sądząc co ta pani mówi o tym wszystkim o czym sie wypowiada - nie ma najmniejszego pojęcia o mediach w Polsce.
I ma je nadzorować.. Najzwyczajniej skandal.


Założę się, że dziunia nie ma nawet pojęcia co to jest bitrate i jak nędzna będzie jakość dźwięku w cyfrze.
odpowiedź
User
Gosc
DAB - nie ma sprawy- proponuję wyłączyć państwówkę z FMu i niech sobie na DAB nadaje, a na uzyskane częstotliwości wprowadzić komercję, tak aby na FM była tylko komercja - można przy tym zarobić do budżetu pieniążki za dzierżawę częstotliwości za które państwówka nie płaci ani grosza.
odpowiedź
User
Toja, brzoza
Wybitny PiSowski umysł, wybitny! Analogia do kineskopowych telewizorów Gonda Nobla, z każdej dziedziny.
Radiowcy przespali cyfryzację. Już jest za późno, aby coś w Polsce zmieniać. Kryzys za kryzysem a słuchacze oszczędzają na energię. Trzeba było zacząć cyfryzację dużo wcześniej i teraz ustalić datę wyłączenia UKF-u. Kryzysy doprowadziły do niższych dochodów, trzeba szukać oszczędności. Na programie nie zaoszczędzisz bez dalszej utraty jakości, na ludziach nie zaoszczędzisz, bo jest ich już teraz za mało. Wszystkie możliwości oszczędzania są wyczerpane oprócz radiodyfuzji.

Tylko tak się jakoś dziwnie składa, że w żadnym kraju nie wyłączono FM-u. W Norwegii co prawda wyłączono FM dla sieci ogólnokrajowych przy jednoczesnym nasyceniu rynku odbiornikami cyfrowymi ponad 50%. Ale cała pozostała radiodyfuzja pozostała w analogu. Szwajcaria przesunęła po raz kolejny planowaną wcześniej datę. Do wyłączenia FM-u nie doszło też w tak bogatych i znacznie bardziej zaawansowanych w DAB-ie krajach jak UK czy Niemcy. DAB w dzisiejszych czasach nie ma już racji bytu i jego wdrażanie to działanie na szkodę obywateli i podatników i powinno być ścigane.
odpowiedź