SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec platform satelitarnych? Prezes Canal+: jeszcze nie, ale mamy drugą nogę biznesu

- Bardzo wielu klientów, nawet młodych ludzi, nadal zakłada instalacje (satelitarne - przyp.) w swoich domach. Więc ten biznes się jeszcze nie kończy. Zakładamy jednak, że ta technologia będzie się starzała, dlatego stworzyliśmy drugą nogę naszego biznesu, czyli Canal+ online. W ten sposób już teraz dajemy widzom wybór, z której technologii chcą korzystać - mówi w wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl Edyta Sadowska, prezes zarządu Canal+ Polska.

Dołącz do dyskusji: Koniec platform satelitarnych? Prezes Canal+: jeszcze nie, ale mamy drugą nogę biznesu

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TT
Biorąc pod uwagę zastój w polskim C+ (prawdziwy rozwój technologiczny i wyścig platform jeśli chodzi o rozbudowywanie oferty zakończył się po przejęciu/zlikwidowaniu N-ki), to wydaje mi się, że przynajmniej koniec tej platformy już dawno nastąpił. Szczególnie dzisiaj w obliczu kryzysu ekonomicznego i szalejącej inflacji Polak kilka razy dobrze zastanowi się czy warto jeszcze płacić za wyświechtaną ofertę kiepskich kanalików pseudo-tematycznych z toną reklam i powtórek i czy nie bardziej opłacalne jest wykupienie abonamentu jednej z internetowych platform VOD.

Polski oddział C+ i jego francuskie kierownictwo praktycznie od zawsze wykazywali się głęboką ignorancją (do historii przeszło stwierdzenie Juliena Verley o tym jako to głupie polaczki nie zrozumiały wspaniałej oferty NC+ w 2013, gdzie oferta połączonej C+ i N-ki była początkowo TRAGICZNA - mniej kanałów za dużo większe pieniądze) . Polska CYFRA+ była zawsze biedną krewną i karykaturą francuskiego Canalsat. Wiele technologii/rozwiązań z Francji (mimo obietnic) nigdy nie wprowadzono w Polsce. Ostatnie decyzje też nie napawają optymizmem (oprogramowanie ADB do dekoderów 4K według dziwacznej specyfikacji polskiego C+ jest spartolone do kwadratu).
odpowiedź
User
TT (c.d.)
Największą niewiadomą w C+ jest perspektywa dalszej współpracy z TVN (lub szerzej z Warner Bros. Discovery). A ta od dłuższego czasu jest fatalna. Kilka tylko przykładów:
- już dwa razy (zimowa i letnia Olimpiada) nie potrafiono dogadać się w sprawie obecności Eurosportu 4K (kanały za to trafiły do konkurencji, czyli Polsat BOX)
- po zeszłorocznej (końcówka 2021) zmianie numeracji kanałów część stacji TVN wylądowała na gorszych miejscach (np. TVN24 Bis czy METRO)
- TVN (Warner Bros. Discovery) na początku 2020 poważnie rozważał sprzedaż swoich 32% udziałów w Canal+ Polska SA - dawniej ITI Neovision (plany przystopował Covid i późniejsza niekorzystna sytuacja ekonomiczna)
odpowiedź
User
Alicja
Kupili Kino Polska TV dla zwiększenia wartości a nie inwestycji. Skąd my to znamy - wypisz, wymaluj Solorz. Mocno pracują kserokopiarki. Kolejny ruch po własnych kanalach z Ekstraklasa. Ciekawe czy ciocia Edyta wyżywi sama wygłodniałych kasy kopaczy Polskiej Ligi Marzeń bo chętnych brak...


Canal+Polska nie kupił Kino Polska i nie ma z KIno Polska niczego wspólnego. Właściciel Kino Polska sprzedał 70% udziałów SPI International do Grupy M7 z Luksemburga, której właścicielem jest Canal+International. Ot i cała historia. To są 2 niezalezne firmy i żadnego połącznenia nie będzie. Nawet współpraca jest znikoma, bo Canal+Polska nawet nie raczy dać Stopklatce lepszej pozycji, tylko ten kanał marnuje sie gdzieś ok pozycji 200, na szarym końcu,.
odpowiedź