SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio uprzywilejowane? W trzech miastach nadaje "okazjonalnie" już po raz czwarty

Polskie Radio dla Ukrainy od kilku dni słychać w aż sześciu miastach. W każdym nadaje na podstawie czasowego pozwolenia wydanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na 30 dni. Ale w Warszawie, Przemyślu i Hrubieszowie stacji można już słuchać od ponad trzech miesięcy. - Priorytetem jest zapewnienie dostępu do informacji szerokiemu gronu mniejszości ukraińskiej - tłumaczy nam przedstawiciel UKE.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio uprzywilejowane? W trzech miastach nadaje "okazjonalnie" już po raz czwarty

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adam
W przeciwieństwie do innych „ukraińskojęzycznych” projektów Polskie Radio przynajmniej ma coś do zaoferowania - dużo słowa mówionego, konkretne audycje, reportaże, publicystykę i informacje z pierwszej ręki z Ukraińskiego Radia. Co proponuje niejakie „Z Wami FM” ? Muzyka, muzyka i przede wszystkim muzyka, do tego nierzadko hałaśliwa i dyskotekowa (typowa Eskowa „rypanka”). Szaf grających jest już nadmiar i uchodźcom do szczęścia nie są potrzebne kolejne. Gdy będą chcieli posłuchać muzyki z Radia Eska lub Radia Vox mogą ustawić częstotliwości tych stacji których w całej Polsce jest sporo. Projekt Polskiego Radia jest rozgłośnią typowo informacyjną i faktycznie wnosi jakąś wartość dla uchodźców . Być może udzielając pozwoleń urzędnicy biorą pod uwagę kwestie merytoryczne i jakość programu - w tym przypadku różnica jest miażdżąca na korzyść Polskiego Radia i nie doszukiwałbym się tu żadnych spisków.
Dokładnie tak. Oczywiście wielkie larum jaka to komercha poszkodowana. Niech się nauczą tworzyć ambitne radio a później płaczą że nie dostają częstotliwości. Takie coś jak ZWami FM to jeden wielki przekręt. Muzyka jak w Esce a informacji na lekarstwo. Powinno się ucinać takie projekty, ich miejsce jest co najwyżej w internecie. Radio to nie katarynka wygrywająca hity !
0 0
odpowiedź
User
.
Normalnie to powinien byś proces koncesyjny 3 mies, rozstrzygnięcie podanie do publicznej informacji kto jest zainteresowany. kolejne 3 mies. Koncesja, warunki , uzgodnienia międzynarodowe, i po roku... półtora do 2 lat emisja. A tu pyk i gra... coś tu nie halo. Czyli jednak po otrzymaniu zgody w przeciągu 2 tyg można nadawać. to teraz czekamy na normalne procecy koncesyjne ale nie stacje będą musiały czekać 2 lata jak Wnet w Lublinie
0 0
odpowiedź
User
Stop
#StopUkrainizacjiPolski
0 0
odpowiedź