SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Żydokomuna czy chamokomuna" na okładce „Do Rzeczy”. „Szerzenie nienawiści rasowej"

Na okładce tygodnika „Do Rzeczy” (Orle Pióro) umieszczono wizerunek starego Żyda, który uśmiecha się do mężczyzny w leninowskim kaszkiecie. - Chcemy rozwijać debatę publiczną - tłumaczy Paweł Lisicki, redaktor naczelny pisma. - Szerzenie nienawiści rasowej jest tak samo zakazane prawem jak komunizm - odpowiada Michał Broniatowski, redaktor naczelny „Forbesa”.

Dołącz do dyskusji: „Żydokomuna czy chamokomuna" na okładce „Do Rzeczy”. „Szerzenie nienawiści rasowej"

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mati
W Gazecie Wybiórczej same doborowe towarzystwo które gdyby żyło w czasach gdy Poncjusz Piłat pytał się tłumu: "Kogo mam uwolnić Barabasza czy Jezusa ?" to zdecydowanie domagało by się uwolnienia Barabasza.
odpowiedź
User
prawnik
Żydokomuna to termin stworzony i rozpowszechniony przez Adama Michnika.


Nie masz pojęcia, o czym piszesz.

Termin został ukuty przez carską "Ochranę" w latach 90-tych XIX wieku. W celu zohydzenia związków zawodowych, walczących o poprawę bardzo ciężkiej sytuacji pracowników fizycznych w okresie, spóźnionej w Rosji, rewolucji przemysłowej. Jeden z tworzonych związków obejmował tkaczy wyznania mojżeszowego, zagrożoną powstawaniem fabryk (biedotę).
Carscy siepacze wymyślili sobie więc, że przez istnienie związku zawodowego Żydów, przypną wszystkim innym związkom zawodowym "łatkę" obcości. Właśnie "żydokomuny".
A że pojęcie jest obraźliwe, zrobiło potem wielką karierę. Używano go do opluwania prawie każdej opcji politycznej.
odpowiedź
User
Michał
Ściek a nie prasa
odpowiedź