SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT chce stworzyć własny projekt ws. mediów publicznych. "Jedną z propozycji przywrócenie roli KRRiT sprzed 2015 r."

Członkowie KRRiT zobowiązali się do przedstawienia projektu, który ma pomóc przeciwdziałać obecnej sytuacji w mediach publicznych, w trybie pilnym - powiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych na briefingu prasowym w piątek. - Ustaliliśmy, że pewną opcją na przyszłość mógłby być powrót do roku 2015 - powiedział prof. Tadeusz Kowalski z KRRiT.

Dołącz do dyskusji: KRRiT chce stworzyć własny projekt ws. mediów publicznych. "Jedną z propozycji przywrócenie roli KRRiT sprzed 2015 r."

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Skoro tak, to czas pozbyć się PiS-owskiej czwórki ze Świrskim na czele oraz usunąć trójkę z PiS-u z RMN, do tego jeszcze Dorota Kania powinna odejść.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Mieliście 8 lat i co? Teraz chcecie coś tworzyć po latach braku reakcji na to co się działo w tvp i pr. Po prostu kabaret.

Co oczekujesz od ludzi, którzy jeździli pod siedziby zagranicznych telewizji, aby protestować przeciwko filmowi fabularnemu. Myślisz, że przewodniczący Fundacji Reduta Dobrego Imienia jest zainteresowany wolnością wypowiedz innych? On chroni tylko wolność konserwatystów i katoli na szczucie na innych.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Myślę, że skład KRRiT powinien być wybrany przez rektorów największych polskich uniwersytetów publicznych

Nie zgadzam się z tobą. Wadą KRRiT jest brak podziału między radą a urzędem. KRRiT zarządzać powinien dyrektor, który byłby wybierany przez radę z poza własnego grona np. na podstawie konkursu. Rada powinna składać się z osób delegowanych przez 16 województw wg. zasad ustalonych w ustawie RTV. W Niemczech istnieje rada do ustalania potrzeb finansowych mediów publicznych. W jej skład wchodzą eksperci z obszarów audytu i doradztwa zarządczego, eksperci kadrowi, z zakresu prawa radiofonii i telewizji z kwalifikacją do pełnienia funkcji sędziowskiej. Eksperci z dziedzin biznesu medialnego, z dziedziny technologii nadawczych i z państwowych urzędów kontroli. Wykluczyć trzeba osoby dla których istnieje ryzyko konfliktu interesów. Członkowie powinni pełnić funkcję ochotniczo i otrzymywać rekompensatę za utratę wynagrodzenia zawodowego w wysokości ich normalnych dochodów.
odpowiedź