KRRiT chce stworzyć własny projekt ws. mediów publicznych. "Jedną z propozycji przywrócenie roli KRRiT sprzed 2015 r."
Członkowie KRRiT zobowiązali się do przedstawienia projektu, który ma pomóc przeciwdziałać obecnej sytuacji w mediach publicznych, w trybie pilnym - powiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych na briefingu prasowym w piątek. - Ustaliliśmy, że pewną opcją na przyszłość mógłby być powrót do roku 2015 - powiedział prof. Tadeusz Kowalski z KRRiT.
Dołącz do dyskusji: KRRiT chce stworzyć własny projekt ws. mediów publicznych. "Jedną z propozycji przywrócenie roli KRRiT sprzed 2015 r."
Co oczekujesz od ludzi, którzy jeździli pod siedziby zagranicznych telewizji, aby protestować przeciwko filmowi fabularnemu. Myślisz, że przewodniczący Fundacji Reduta Dobrego Imienia jest zainteresowany wolnością wypowiedz innych? On chroni tylko wolność konserwatystów i katoli na szczucie na innych.
Nie zgadzam się z tobą. Wadą KRRiT jest brak podziału między radą a urzędem. KRRiT zarządzać powinien dyrektor, który byłby wybierany przez radę z poza własnego grona np. na podstawie konkursu. Rada powinna składać się z osób delegowanych przez 16 województw wg. zasad ustalonych w ustawie RTV. W Niemczech istnieje rada do ustalania potrzeb finansowych mediów publicznych. W jej skład wchodzą eksperci z obszarów audytu i doradztwa zarządczego, eksperci kadrowi, z zakresu prawa radiofonii i telewizji z kwalifikacją do pełnienia funkcji sędziowskiej. Eksperci z dziedzin biznesu medialnego, z dziedziny technologii nadawczych i z państwowych urzędów kontroli. Wykluczyć trzeba osoby dla których istnieje ryzyko konfliktu interesów. Członkowie powinni pełnić funkcję ochotniczo i otrzymywać rekompensatę za utratę wynagrodzenia zawodowego w wysokości ich normalnych dochodów.