SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Czabański: silne media publiczne leżą w interesie każdego obywatela (wywiad)

Nowa ustawa medialna wprowadzi powszechną opłatę audiowizualną w wysokości 10 zł miesięcznie, a wpływy na poziomie 1,5 mld zł rozdzieli nowy organ - Rada Mediów Narodowych. Jej członków na kilkuletnią kadencję wybiorą Sejm, Senat i prezydent - o planowanej reformie mediów publicznych opowiada Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pełnomocnik rządu ds. reformy medialnej.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Czabański: silne media publiczne leżą w interesie każdego obywatela (wywiad)

52 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polska
Silne media publiczne TVP.Polska-Polskie Radio tak--nie upolitycznione i cenzurowane przez rady programowe posłów i senatorów.
Narodowa Rada Mediów-wybrana przez parlament-sejm-senat-prezydenta będzie polityczna i przybudówką partii rządzącej.
Posłuchaj You Tube krzciuk 61 z dnia 25 listopada 2015r i 4 września 2013r o mediach publicznych
0 0
odpowiedź
User
kryska
Wszystkim lemingowym narzekaczom radzę zapisać się do wykreowanego przez antypolską sitwę KOD, bo tam spełniają się wszystkie kreatury dla których "nasi wyborcy, to szczyt demokracji a nie naszym należałoby zabronić dopuszczenia do wszelakich mediów, bo jeszcze do lemingów by coś innego dotarło niż tylko propaganda. Do tumanów jeszcze nie dotarło, że mendia od początku zawładnięte są przez pociotków komuchów popierających wszystkich tylko nie partie propolskie. Takie ujadanie było jeszcze jedno w czasach, gdy PIS na krótko rządził, a zmiany wprowadzone przez PIS były zaledwie kosmetyczne. Dla tych antypolskich mediów potrzebne są zmiany rygorystyczne, bo obecne w mediach resortowe dzieci bez przeszkód kontynuują propagandę antypolską od początku tzw przemian ustrojowych, czyli od lat 25 i ciągle bezczelnie żądają pluralizmu. Są jak gangrena tocząca Polskę od czasów układu w Magdalence.
0 0
odpowiedź
User
Chocolate Canned Eagle
Myślę, że Soniemu, Uniwersalnemu, Łornerowi i paru mniejszym jest wszystko jedno. Publiczne radio już wie, jak grać w jednej drużynie z największymi graczami na rynku fonograficznym i żaden polityk tego nie zmieni. Dlaczego? Bo mu się to nie opłaci. Spadek przychodów z reklam można łatwo pokazać w tabelce i pan polityk będzie miał problem.
Poza tym radio musiałoby się pozbyć słitaśnych elastycznych redaktorów i przede wszystkim mieć kierowników muzycznych z prawdziwego zdarzenia, a nie układaczy playlist pod tzw. "patronaty medialne". Kierowników, którzy nie tolerowaliby promocyjnego pogrywania i przeginania pały w audycjach autorskich, a na razie wygląda na to, że owo towarzystwo to jądro różowo-czekoladowego radia. Oczywiście taki kierownik musiałby mieć wsparcie i zielone światło od zarządu - nowego zarządu.
Do tego należałoby wprowadzić bana na playlistę i niestety chyba wprost (bo inaczej nie trafi...) ustalić miesięczny limit grania tego samego utworu. Granie 20-30 razy tego samego singla to skandal, to marnotrawienie misyjnego czasu antenowego! W tym samym okresie można dać szansę 20-30 utworom różnych muzyków, w tym szczególnie artystów, którzy są pomijani w mediach komercyjnych. Każdego roku nagrywa się tysiące płyt i jest z czego wybierać! Nie musi to być niszowa, ekstremalna muzyka. Może to być w części nawet dobry pop, ale nie musi to być pierdyliardowy "zachwyt" redaktora nad płytami Adele czy Lany del Rey, które promuje się na całym świecie za miliony dolarów czy funtów, więc tylko na bezludnej wyspie można nie wiedzieć o ich istnieniu. Opłata audiowizualna (nawet wyższa) - tak, robienie dobrze wytwórniom i dużym festiwalom, reklamy - nie. Na antenę powinni trafiać najlepsi z najlepszych - w rozgłośniach regionalnych, radiach studenckich czy amatorskich jest wystarczająco dużo świetnych redaktorów, którzy daliby różowemu radiu nową jakość.
0 0
odpowiedź