SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radiofonia kończy nadawanie. Po 28 latach Kraków bez rozgłośni akademickiej

20 lutego wygasa koncesja na nadawanie programu krakowskiej Radiofonii. Rozgłośnia od dziewięciu lat współpracowała z Grupą RMF. - Podtrzymywanie jej w takim kształcie nie ma sensu, ponieważ radio musi mieć jakąś wartość, a to nie ma żadnej - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Joanna Sajdłowska, prezes Fundacji Krakowskiego Radia Akademickiego Żak, która jest nadawcą Radiofonii.

Dołącz do dyskusji: Radiofonia kończy nadawanie. Po 28 latach Kraków bez rozgłośni akademickiej

78 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ZuzaFM
Radiofonia przestała istnieć już od ponad dwóch lat jak pandemia zawitała. Inna muzyka, brak ekipy prowadzących. Redaktor Bartek też nie "walczył" o swoich ludzi, ani o radio. Trochę słabe, że Fundacja i Kopiec nie potrafią uratować tego radia.... ale to świadczy tylko o tym jakie mieli podejście do tego od jakiegoś czasu.
Studenci są i potrafią robić radio, jeszcze się o tym przekonają i Ci na kopcu i Pani Prezes.
odpowiedź
User
radiowiec
Przez ostatnie lata to już nie była ta sama Radiofonia. Ta sprzed 2020 r. stanowiła całkiem dobry kompromis między akademickością a lekkim, towarzyszącym radiem. Playlista nie zajechana do bólu, trochę alternatywnych brzmień, kilka autorskich audycji wieczorami (szczególnie Jan Król i "Scena rozmaitości" - to se ne vrati). Dziś newsy kopiuj-wklej z RMF, głosy z RMF, didżeje niczym w Maxxxie - nie tędy droga, nie w targecie studenckim. Szkoda. Ale coś się kończy, coś zaczyna - może narodzi się tu jakiś ciekawy projekt. Życzyłbym sobie wejścia w eter którejś z innych krakowskich rozgłośni prowadzonych przez studentów, jak np. Radio 1.7. To w ostatnich latach mocno się rozwinęło, doczekało aplikacji, poszło w media społecznościowe. Pewnie marzenie ściętej głowy, ale zawsze byłoby coś innego, niż te komercyjne twory, które różnią się de facto tylko stylem muzycznym, a nawet reklamy o tych samych porach i rozmieszczenie wejść co tyle samo utworów. Nic tu nie zaskakuje. Przydałoby się trochę powiewu świeżości.
odpowiedź
User
Ehehe
No dobra, ale ile osob to cos sluchalo? 5? Studiowalem dziennikarstwo na uj, mieszkam w krk, a radiofonia nigdy nie byla obecna w przestrzeni akademickiej, zabawka dla paru zajawkowiczow co to sb sprytnie zrobili portfolia a dzis udaja wielkich redaktorow w onetach, szkoda kasy
odpowiedź