Radiofonia kończy nadawanie. Po 28 latach Kraków bez rozgłośni akademickiej
20 lutego wygasa koncesja na nadawanie programu krakowskiej Radiofonii. Rozgłośnia od dziewięciu lat współpracowała z Grupą RMF. - Podtrzymywanie jej w takim kształcie nie ma sensu, ponieważ radio musi mieć jakąś wartość, a to nie ma żadnej - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Joanna Sajdłowska, prezes Fundacji Krakowskiego Radia Akademickiego Żak, która jest nadawcą Radiofonii.
Dołącz do dyskusji: Radiofonia kończy nadawanie. Po 28 latach Kraków bez rozgłośni akademickiej
A przypadkiem Mateusz Półchłopek z TVN24 nie był wcześniej w Radiofonii?
Absolwenci UJOT FM - Marta Kula w Radiu 357, Jan Janczy w Radiu Nowy Świat, Szymon Jaworski w Czwórce i Trójce. Każdy prowadzi własne audycje doceniane przez słuchaczy. Resztę możesz wygooglać. A dla tych, co czepiają się "Trujki", przypomnę tylko, że Patryk Bedliński z Radiofonii (tej po 2013 roku) pracuje z powodzeniem w Jedynce Polskiego Radia. Czekam teraz na listę wartościowych absolwentów dawnej Radiofonii. Poza tym zastanów się, czy wyznacznikiem sukcesu w obecnych czasach jest w ogóle praca w mediach? Wielu studentów, którzy przewinęli się przez UJOT FM, wcale nie studiowało dziennikarstwa i nie miało planów z tym związanych. Mimo to z pasją realizowali własne audycje historyczne, polityczne, ekonomiczne czy medyczne. Z wieloma osobami nie mam kontaktu, ale widzę na portalach społecznościowych, że źle nie skończyli.
Nie można porównywać tych dwóch rzeczy. Internetowe radia studenckie na uczelniach to często inicjatywy oddolne, a nie pomysły rektorów. To studenci domagali się w końcu miejsca, w którym mogliby realizować swoje pasje. Często budżet na takie rzeczy znajduje się na szarym końcu i jest obcinany w pierwszej kolejności. Za nadawanie w internecie nie trzeba też praktycznie płacić, więc funkcjonowanie takiego radia to dla uczelni maksymalnie kilka tysięcy złotych rocznie.