SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„The Financial Times” wyświetla internautom blokującym reklamy teksty z białymi plamami zamiast tekstu (opinie)

Na stronach brytyjskiej gazety finansowej „The Financial Times” testowany jest nowy model przeciwdziałania blokowaniu reklam. Część użytkowników strony ft.com, którzy używają adblocków widzi artykuły, z których wymazano część słów. To ciekawy sposób na walkę z blokowaniem reklam, ale raczej trudny do wprowadzenia na innych rynkach - komentują eksperyment Radosław Gołąb i Paweł Nowacki.

Dołącz do dyskusji: „The Financial Times” wyświetla internautom blokującym reklamy teksty z białymi plamami zamiast tekstu (opinie)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Wydaje mi się, że mózg ludzki przystosowuje się do blokowania reklam. Obecnie gdy dostrzegam reklamę, me oczy wędrują tam, gdzie mogę ją zamknąć, skrzętnie omijając treść reklamy. A ręka bezbłędnie kieruje myszą na krzyżyk. Dzieje się to tak automatycznie, że często zastanawiam się, co ja właściwie zamknąłem. I nie potrafię określić nawet, jakiego rodzaju była to reklama. Za to pamiętam kształt kolor krzyżyka do jej zamknięcia;)

Co prawda wiele mówi się o podświadomości i reklamie podprogowej, ale nawet reklama podprogowa będzie skuteczna, tylko wtedy, gdy oczy spojrzą na tą część okna, w której znajduje się treść reklamy.

Cóż. Walka z blokowaniem reklam jest walką z wiatrakami. Próbą obrony dotychczasowego modelu biznesowego zamiast próby znalezienia nowego. To coś, jakby próba obrony kaset VHS.
odpowiedź
User
pavv
Jak nie używałem adblocka robiłem tak samo. Jak widziałem coś, co może być reklamą to nawet nie wiedziałem co się wyświetla tylko błyskawicznie znajdywałem guzik ZAMKNIJ. Podprogowe działanie reklam w moim wypadku nic nie dało bo moje zakupy nie zmieniły się w jakiś zauważalny sposób.
odpowiedź
User
Piotr
Częstotliwość użycia Adblocka wśród użytkowników jest wprost proporcjonalna do nachalności reklam. W Polsce, gdzie standardem są wielkie, wrzeszczące banery zasłaniające czytaną stronę odsetek blokujących jest bardzo wysoki. Szkoda, że to nie daje do myślenia reklamodawcom...
odpowiedź