Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
W radiowej Trójce wywiadów o tematyce politycznej nie będzie już prowadziła Beata Michniewicz. Polskie Radio kończy współpracę z dziennikarką, związaną z rozgłośnią od 41 lat - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Dziennikarz muzyczny Marek Sierocki nie będzie już przygotowywał materiałów do „Teleexpressu”. Telewizja Polska rozwiązała z nim umowę o pracę.
Spółka Wirtualna Polska Media zdecydowała o zwolnieniu 120 pracowników. Powodem jest spowolnienie gospodarcze oraz rosnąca dominacja globalnych platform. Dla wielu pracowników wtorkowe ogłoszenie zwolnień grupowych było zaskoczeniem. Zmiany czekają też menedżerów, którzy muszą wrócić na stałe do biura.
Telewizja Polska zakończyła współpracę z Dorotą Wysocką-Schnepf, korespondentką TVP w USA. - Przyjmuję to rozstanie z ulgą. Druga strona też. Nie było nam po drodze. Włodarze TVP zgrzytali zębami na moje nazwisko. Ja coraz rzadziej podglądałam anteny TVP i z coraz większym niesmakiem - komentuje dziennikarka.
- Mam nadzieję usiąść jeszcze przed mikrofonem Polskiego Radia, kiedy prezesem tej instytucji będzie osoba kompetentna, mająca pojęcie i szanująca idee publicznych mediów - powiedziała na koniec audycji "Noc Rezydentów - Nocny TransPort" w Czwórce Natalia Zamilska. Dodała, że prezes Agnieszka Kamińska okazała się "bezkonkurencyjna w przypadku prowadzenia Polskiego Radia do ostatecznego upadku".
Grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat w oświadczeniu podkreśla, że spór prawny głównego akcjonariusza firmy Zygmunta Solorza z jego dziećmi nie ma wpływu na działalność operacyjną i finansową holdingu. Zapewnia też, że jest w bezpiecznej sytuacji, jeśli chodzi o obsługę zadłużenia. A wobec osób i mediów rozpowszechniających nieprawdziwe i nierzetelne informacje o niej rozważa kroki prawne.
W radiu się dziwią, bo przecież miała liberalne i lewicowe poglądy. Dawni koledzy z telewizji nie mogą uwierzyć, że zdecydowała się prowadzić główne wydanie "Wiadomości". - Jestem zdziwiony, że tak pokierowała swoją karierą, bo ma wszelkie możliwości, by pójść inną drogą - komentuje Dariusz Łukawski, były szef "Panoramy" i Marty Kielczyk.
Wśród inwestorów mających ponad 5 proc. akcji Telewizji Republika pojawiła się Fundacja Niezależne Media związana z mediami Tomasza Sakiewicza. W ostatnich latach dostała ponad 11 mln dotacji państwowych, a od kilku tygodni TV Republika zachęca do wspierania stacji poprzez wpłaty na fundację.
W trakcie noworocznego „Topu Radia 357” liczba patronów stacji przekroczyła 48 tys., co dało rozgłośni pozycję największego na świecie projektu medialnego, finansowanego przez internetową społeczność. Drugi na podium jest amerykański podcast "True Crime Obsessed" (Patreon), mający ponad 44 tys. wspierających. - Nasz cel na obecny rok to „przeskoczenie” pułapu 51 tys. patronów - deklaruje Piotr Stelmach z Radia 357.
Paweł Majcher został nowym prezesem Polskiego Radia. Ma spore doświadczenie radiowe w mediach publicznych. Szefowanie w Radiu Wrocław zaczynał jeszcze za rządów PiS-u, w Polskim Radiu był wiceprezesem za PO. Pracował także jako rzecznik ministra Bartłomieja Sienkiewicza. - Był zawsze ceniony za profesjonalizm bez względu na rządzącą akurat opcję polityczną. Jest gwarantem, że Polskie Radio znów stanie się rzetelnym medium - mówi nam dziennikarz Jacek Harłukowicz z portalu Onet.pl.
Legendarny dziennikarz muzyczny radiowej Trójki Piotr Kaczkowski od początku nowego roku nie jest już etatowym pracownikiem, tylko współpracownikiem Polskiego Radia. - To dla mnie, uczuciowo, ogromna różnica - przyznał Kaczkowski na antenie stacji.
W niedzielę zadebiutowały nowe studio i oprawa „Wiadomości” TVP. Program jest prowadzony częściowo na stojąco, pojawiły się animacje ze słupkami sondażowymi i efektowna wizualizacja śmigłowca. - Forma wpisuje się w estetykę studiów nowoczesnych, stających się bardziej estradą - mówi dla Wirtualnemedia.pl medioznawca Maciej Mrozowski.
Krzysztof Ziemiec od kilkunastu lat pracuje w telewizji publicznej, mimo zmian ekip rządzących. I podobno się tam dusi, ale jest „»za stary«, żeby zmienić swoje życie”.
Serwis Goniec (Iberion) opisał w dziennikarskim śledztwie zeznania kobiety, która pracowała w agencji towarzyskiej współprowadzonej przed laty przez Dagmarę Kaźmierską, dziś gwiazdę Polsatu, wcześniej TTV. Tego samego dnia Polsat nieoczekiwanie zmienił ramówkę, usuwając z niej powtórki show „Dagmara szuka męża”. Cały sezon programu zniknął też z Polsat Box Go – ustalił portal Wirtualnemedia.pl.
Polskie Radio wypowiedziało umowę Katolickiej Agencji Informacyjnej - dowiedział się portal Wirtualne Media. Informację w tej sprawie potwierdza nam spółka.
Od 1 kwietnia Adrian Klarenbach będzie głównym prowadzącym nadawanego w TVP3 pasma informacyjnego „TVP3 Info” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. To oznacza, że dziennikarz nie będzie już gospodarzem programów w TVP Info. - Szefostwo liczy, że Klarenbach znacząco wzmocni "TVP3 Info" - słyszymy w TAI.
Wśród dziennikarzy zajmujących się tematyką polityczną najpopularniejsi są Monika Olejnik i Piotr Kraśko, zaś największym zaufaniem cieszą się Bogdan Rymanowski i Konrad Piasecki. Zdecydowanie najmniej wiarygodny jest natomiast Michał Rachoń.
MUX-1, MUX-2 i MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej w południowo-wschodniej Polsce są od poniedziałku nadawane tylko w standardzie DVB-T2/HEVC. Oznacza to, że widzowie ze starymi telewizorami lub tunerami utracili dostęp do m.in. TVN, Polsatu, TV Puls czy TV Trwam.
Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że część nowej redakcji TVP jest niezadowolona z tego, jak wiele osób z dawnego TVP Info i „Wiadomości” zachowało pracę. Wysyłane są nawet anonimowe maile w tej sprawie. - Dajemy im szansę - mówi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Sajór, nowy szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.
Od prawie dwóch miesięcy Radio 357 zachęca swoich patronów do bezpośrednich wpłat zamiast subskrypcji w serwisie Patronite. Jak udało nam się dowiedzieć, odzew słuchaczy w tej sprawie pozytywnie zaskoczył radiowców.