Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Według rosyjskiego serwisu Lenta.ru producent z Telewizji Polskiej wysłał do rosyjskiego Ministerstwa Kultury pismo z przeprosinami za zachowanie dziennikarki Marii Przełomiec pod koniec rozmowy z ministrem Władimirem Medinskim pokazanej w programie TVP Info „Studio Wschód”. - Władze telewizji pogratulowały mi wywiadu, o żadnych przeprosinach nie słyszałam :) Kocham rosyjską propagandę - skomentowała to Przełomiec.
Od sobotniego popołudnia dominującym tematem w telewizyjnych stacjach informacyjnych, portalach internetowych i części rozgłośni radiowych jest powódź w południowo-zachodniej Polsce. Kanały informacyjne nie pokazały części stałych programów. Na antenach Republiki i wPolsce24 mocno sugerowano, że służby kierowane przez Donalda Tuska nie radzą sobie w walce z żywiołem.
Paweł Tabędzki objął funkcję szefa wydawców online, odpowiedzialnego za serwisy i aplikacje stacji muzycznych z portfolio Grupy Radiowej Agory: Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia.
Radosław Nałęcz, dotychczas prezenter radia Muzo.fm, od lutego dołączy do zespołu Programu III Polskiego Radia. - Pracę w Muzo.FM wspominam jako jeden z najfajniejszych etapów w moim życiu zawodowym - mówił nam niedawno Nałęcz.
Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” (Agora) Adam Michnik w nekrologu poinformował o śmierci swojego przyrodniego brata Stefana - sędziego w okresie stalinowskim, w ostatnich latach bezskutecznie ściganego przez polski wymiar sprawiedliwości za zbrodnie sądowe. - Mój Brat wiele wycierpiał z mojego powodu, choć nie z mojej winy - stwierdził Adam Michnik.
Trójka walczy o odzyskanie słuchaczy, w ciągu ostatnich miesięcy doszło do wielu zmian ramówkowych i osobowych w stacji. Dokładniejsze wyniki pokazują wzrost słuchalności, ale daleko jeszcze do wyników sprzed lat. - Nie jest łatwo wstać z kolan. Tendencja na rynku jest spadkowa, a w Trójce jednak nastąpił wzrost - analizuje Marek Jaszczur z Media SWOT. Otrzymaliśmy także komentarz ze strony Polskiego Radia.
Grupa MWE Networks spełniła zapowiedź sprzed kilku tygodni. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, do sądu wpłynęła skarga na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznaniu koncesji naziemnych Republice i wPolsce24. Spółka Polskie Wolne Media, która przegrała konkurs dotyczący MUX-8 zarzuca regulatorowi m.in. brak bezstronności.
- „Wiadomości” stały się serwisem informacyjnym numer jeden dla Polaków. Będziemy formatować rozmowę wydłużającą program - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.
„Chłopie jaki Ty jesteś konkretny i logiczny!! Chętniej Ciebie słucham niż obecnych naukowców, lekarzy czy profesorów [pisownia oryginalna – red.]”. Taki komentarz pojawił się pod jednym z filmów Dzikiego Trenera, jednego z youtube'owych ekspertów od wszystkiego. „Doprowadziliśmy do przerwania łączności między społeczeństwem a naukowcami” - stwierdził Jakub Wiech, mając na myśli dziennikarzy. Dlaczego tak się stało?
Debiutujący w niedzielne popołudnie w TVP2 program „Cudowne lata" oglądało średnio 601 tys. osób - wynika z danych opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. To mniej widzów niż przed rokiem zgromadził pierwszy odcinek teleturnieju „Tak to leciało!”.
- TV Republika promuje ludzi i wizję PiS, a mówiąc o tym, że chce stworzyć równowagę na polskim rynku mediów, mówić prawdę oraz przywrócić niezależne dziennikarstwo obraża dziennikarzy pracujących w innych redakcjach - wynika z naszych rozmów z ekspertami.
Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy korespondentka Polsat News Dorota Bawołek stała się „obiektem kampanii oszczerstw” ze strony Telewizji Polskiej, po tym jak nie pozwoliła przerwać sobie nagrania rozmowy z szefem PO Donaldem Tuskiem. - Zagraniczna organizacja medialna kłamie nt. Telewizji Polskiej - skomentowano na portalu TVP Info.
„Pytanie na śniadanie” straciło ostatnio ponad 100 tys. widzów. Szefowa programu Kinga Dobrzyńska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl tłumaczy przyczyny spadków. Komenuje też rywalizację z TVN, gdzie emitowane jest “Dzień dobry TVN” i Polsatem, gdzie jesienią ruszy śniadaniówka. - Życzę im powodzenia - mówi Dobrzyńska.
W czwartek zadebiutował nowy program informacyjny Telewizji Polskiej, który zastąpił „Wiadomości”. W „19:30” widzów przywitał Marek Czyż, materiały przygotowali m.in. Marcin Antosiewicz, Mateusz Lachowski i Dorota Bawołek. Były wypowiedzi przedstawicieli rządu, opozycji i prezydenta. O misji mediów publicznych mówił nowy prezes TVP Tomasz Sygut.
W piątek wieczorem Danuta Holecka pierwszy raz poprowadziła program informacyjny „Dzisiaj” w Telewizji Republika. Zainteresowanie internautów było tak duże, że portal stacji zaliczył awarię. Holecka poprzednio prowadziła „Wiadomości” w TVP.
Dziennikarz TVP Adam Giza przesłał do portalu Wirtualnemedia.pl komunikat na swój temat. Opowiada w nim o swojej karierze, podkreśla apolityczność. - Nigdy nie zajmowałem się polityką - chorują wszyscy od liderów PO po zwolenników PIS - napisał Giza, który specjalizuje się w tematach medycznych, a kilku miesięcy jest reporterem “Wiadomości” i prowadzi “Panoramę”.
W sobotę późnym wieczorem Magdalena Ogórek, kiedy wyszła z siedziby TVP Info, była obrażana przez grupę demonstrantów, którzy starali się zablokować jej wyjazd. Interweniowała policja. Atak na Ogórek skrytykowało wielu dziennikarzy, a także szef MSWiA Joachim Brudziński. Do sprawy odniósł się również Jarosław Olechowski, dyrektor TAI, który stwierdził, że „to efekt kampanii nienawiści rozpętanej przeciwko mediom publicznym”.
Od Tomasza Lisa usłyszał, że ma nie występować w garniturze i krawacie przed kamerą, bo "wygląda jak łach". Dla Mariusza Waltera był idealnym prowadzącym "Automaniaka", choć nie znał się na motoryzacji. Grzegorzowi Miecugowowi zawdzięcza przejście do TVN-u i bycie częścią "Szkła kontaktowego". Teraz jako prowadzący ten program musi odpowiadać na trudne pytania widzów i przepraszać za kolegów. - Mimo wszystko Tomek Sianecki zachowuje się taktownie - ocenia dziennikarza jego były szef Sławowir Zieliński.
Po 11 latach pracy jako dziennikarka newsowa Małgorzata Serafin ukończyła kurs fryzjerski i od stycznia rozpocznie pracę w warszawskim salonie. Ostatnio pracowała jako prowadząca poranków i wydawca serwisów informacyjnych w Telewizji WP. - Mam zamiar być najlepszą fryzjerką wśród dziennikarek i najlepszą dziennikarką wśród fryzjerek - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Serafin.
- Wszyscy byliśmy w szoku, bo nic nie zapowiadało tych zwolnień. Nic i nikt na nie nas nie przygotował. Jarosław Kurski na spotkaniach z dziennikarzami „Wyborczej” wręcz obiecywał, że póki on jest naczelnym nie będzie zwolnień – opowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Bartosz Józefiak, reporter i członek związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza. I dodaje: Jeśli reszta pensji pozostanie na tym samym poziomie, to właśnie obserwujemy pogrzeb „Wyborczej”