SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radiofonia kończy nadawanie. Po 28 latach Kraków bez rozgłośni akademickiej

20 lutego wygasa koncesja na nadawanie programu krakowskiej Radiofonii. Rozgłośnia od dziewięciu lat współpracowała z Grupą RMF. - Podtrzymywanie jej w takim kształcie nie ma sensu, ponieważ radio musi mieć jakąś wartość, a to nie ma żadnej - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Joanna Sajdłowska, prezes Fundacji Krakowskiego Radia Akademickiego Żak, która jest nadawcą Radiofonii.

Dołącz do dyskusji: Radiofonia kończy nadawanie. Po 28 latach Kraków bez rozgłośni akademickiej

78 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Poland
No jak się tyle czasu nadawało z masztu EmiTela na Malczewskiego to nic dziwnego, że takie koszty były.
Brak tam mądrych głów.

Myśleli że EmiTel to Caritas a stacji nic się nie stanie. Nie przewidzieli tylko tego jakie będą z tego koszty.
odpowiedź
User
Poland
No jak się tyle czasu nadawało z masztu EmiTela na Malczewskiego to nic dziwnego, że takie koszty były.
Brak tam mądrych głów.


Bzdura. Radiofonia jak i RMF Classic nadawane są z Kopca Kościuszki. Dobrze sprawdzić zanim się coś napisze.

Radiofonia na 100,5 FM mimo braku nadawnia swojej emisji programu z „Chorągwicy" docierała naprawdę daleko (nawet na południe od Bochni) przez co jej likwidacja może być smutna nie tylko dla studentów i pasjonantów mediów czy ogólniej mówiąc radia ale też pokątnych słuchaczy którzy nawet przypadkowo (zwłaszcza po maju 2020 roku) przypadkowo zauważyli Radiofonię w swoich odbiornikach i z nią zostali.
odpowiedź
User
Poland
Dawno się tak nie uśmiałem, czytając artykuł. Studenci nie chcą nadawać w FM? Zapewniam, że każde internetowe radio studenckie w Krakowie chciałoby nadawać w eterze, ale nie może ze względów finansowych. Z kolei studenci wolą iść do radia, gdzie daje się im pełną swobodę twórczą, a nie do rozgłośni, która jest sformatowana, i nie ma w niej miejsca na własne audycje.

I z tym się zgodzę gdyż sama Radiofonia to była szkółka prezenterska i realizatorska dla innych mediów i to nie tylko RMF FM do którego trafiały głównie prezenterki (na przykład Panie Aleksandra Filipek, Katarzyna Wilk (dziś jest w Radiu Złote Przeboje) czy chwilowo także Natalia Kawałek) z którymi to ta stacja miała i ma zawsze problem jeżeli chodzi o ich liczebność (obecnie jest tylko ta pierwsza) ale też i prezenterów takich jak Pan Mateusz Oprychał czy robiący karierę też na Youtube Pan Jacek Tomkowicz.
odpowiedź