SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radiofonia kończy nadawanie. Po 28 latach Kraków bez rozgłośni akademickiej

20 lutego wygasa koncesja na nadawanie programu krakowskiej Radiofonii. Rozgłośnia od dziewięciu lat współpracowała z Grupą RMF. - Podtrzymywanie jej w takim kształcie nie ma sensu, ponieważ radio musi mieć jakąś wartość, a to nie ma żadnej - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Joanna Sajdłowska, prezes Fundacji Krakowskiego Radia Akademickiego Żak, która jest nadawcą Radiofonii.

Dołącz do dyskusji: Radiofonia kończy nadawanie. Po 28 latach Kraków bez rozgłośni akademickiej

78 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Poland
Jakie to niebotyczne koszty musiałyby ponieść uczelnie, żeby przywrócić Radiofonię do życia? Koszt obecnej koncesji na dziesięć lat to 200.873 zł. W dodatku można to rozłożyć na raty w KRRiT, więc wychodzi 20 tys. zł rocznie. Spokojnie udźwignie to każdy człowiek obecnej fundacji. Nadajnik dałoby radę postawić nawet na dachu. Studenci będą pracować za darmo, tylko trzeba im dać taką możliwość, a nie zamykać kampusy i tłumaczyć się potem, że nie ma chętnych. Jakoś inne rozgłośnie dają radę w pojedynkę, np. Radio Centrum Politechniki Rzeszowskiej, a w Krakowie największe uczelnie w Polsce nie potrafią złożyć się po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Z tego co czytał w innym artykule to 14 milionów złotych za media xD
odpowiedź
User
Poland
Ciekawe, kto zgłosi się po wolną częstotliwość w Krakowie. Okaże się, czy to nie był blef, że nie ma chętnych do pchania tego wózka dalej.

Na pewno najpierw będą lorzystać z tego piraci a potem kto wie zważywszy na to że obecnie Radiofonia jest ostatnią niepubliczną lokalną rozgłośnią w Krakowie mimo że i ją już zaczęło dopadać widmo zsieciowania z Radiem Gra i Radiami 90 oraz Jura ze Śląska które to już zaczęły takową tworzyć - nawet kiedyś zakup domeny internetowej sugerował że Radiofonia zmieni się w Radio Gra Kraków. Pragnę bowiem zauważyć że sieci przejęły juz wszystkie rozgłośnie lokalne a KRRiT nie zrobiło nic by temu zapobiec już od czasu zakazu rozszczepiania RMF FM czy przejęcia Blue FM przez Radio Eska. Dlatego nie ma już KRK FM (czyli dawnego Radia Alfa) i Radia Wanda a dodatkowo w Tarnowie Radia Maks, w Nowym Sączu Radia Echo i Radia Galicja a w Kielcach także słyszalnego na południu Polski lokalnego Radia Tak zwanego też później stacją Tak FM
odpowiedź
User
Poland
Według danych z publicznych rejestrów, ta pani jest prezesem fundacji od 28 kwietnia 2021 r. Jakie są jej osiągnięcia przez niecały rok?

Zrobienie z Radiofonii odmianę Radia Gra Kraków. Swoją drogą częstotliwość może być teraz łakomym kąskiem dla piratów radiowych których w Krakowie nie brakuje a którzy to są pożyteczni bo sugerują gdzie w eterze mogłaby ruszyć legalna emisja - tak było z 95,2 FM dla Radia Bajka a potem Radia Wnet i może być chociażby z 96,4 FM, 98,5 FM, 99,0 FM czy 104,5 FM. Dodatkowo likwidacja stacji pobudziła jej byłych dziennikarzy którzy to już ją podsumowują w social mediach.
odpowiedź