SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radiofonia kończy nadawanie. Po 28 latach Kraków bez rozgłośni akademickiej

20 lutego wygasa koncesja na nadawanie programu krakowskiej Radiofonii. Rozgłośnia od dziewięciu lat współpracowała z Grupą RMF. - Podtrzymywanie jej w takim kształcie nie ma sensu, ponieważ radio musi mieć jakąś wartość, a to nie ma żadnej - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Joanna Sajdłowska, prezes Fundacji Krakowskiego Radia Akademickiego Żak, która jest nadawcą Radiofonii.

Dołącz do dyskusji: Radiofonia kończy nadawanie. Po 28 latach Kraków bez rozgłośni akademickiej

78 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Poland
Radiofonia przestała istnieć w 2013 roku, a to co powstało na Kopcu, to była wydmuszka, każdy to wie. Misja akademicka realizowana była nocami, a w ciągu dnia szkoliły się przyszłe kadry RMF Maxxx i RMF FM, czyli popelina od ściany do ściany. Ostatnio nawet zmienili format na złote przeboje, wszystko zmierzało w kierunku likwidacji. Proszę jeszcze sprawdzić, gdzie dzisiaj są ludzie, którzy pracowali w Radiofonii po 2013 roku i gdzie są ludzie, którzy działali w Radiu 17 i UJOT FM, czy jakieś kariery się z tego wykluły? Jakiś chociaż jeden dobry materiał, jakiś reportaż, wywiad? Bo krakowska rozgłośnia akademicka, wszystkie te Raki, Żaki i Radiofonie, wyszkoliła setki ludzi, którzy do dzisiaj z powodzeniem pracują w mediach i okolicach, robią wartościowe rzeczy. O to w tym projekcie chodziło od początku lat 80tych. I nie trzeba być profesorem, żeby to zrozumieć.

Dodajmy do tego jeszcze aspekt słuchaczy którzy przez całą historię Radiofonii mieli w niej różne ulubione audycje oraz utwory a także mieli z nią różne zawirowania. Dla części z nich słuchanie i bycie fanem stacji zakończyło się pracą w niej.
odpowiedź
User
Poland
Cieszmy się, że mamy w Poznaniu Aferę.

U was przynajmniej sytuacja jest stabilna. Nie to co w Krakowie gdzue likwidacja Radiofonii może być 19 lutego ciekawym radiowym wydarzeniem.
odpowiedź
User
Poland
Było w latach 90 takie fajne, naprawdę wartościowe radio w Krakowie - Radio Alfa...

Gdybym miał to porównywać do czegoś spektakularnego na lokalnym rynku medialnym to do likwidacji lokalnego KRK.FM, Blue FM (które zginęło w fatalnych okolicznościach forsowania przez KRRiT stacji sieciowej czyli Radia Eska) czy Tak FM z Kielc a nawet pirackiej Telewizji Krater z lat dziewięćdziesiątych. .
odpowiedź