SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Polskiego BBC nie ma i nie będzie”. Ekspertów pytamy: jak naprawić radio

Postawienie w stan likwidacji lokalnych rozgłośni radiowych to szansa na ocenę ich sytuacji finansowej. Weryfikację sposobów zatrudnienia i wysokości wynagrodzeń. I na walkę z upolitycznieniem, które za rządów PiS osiągnęło taki stopień, że nawet prezentacja kultury, była mu podporządkowana. W jakim kierunku powinno pójść „nowe” radio regionalne, żeby spełniało swoje zadania informacyjne, kulturotwórcze i sprzyjało budowaniu społeczeństwa obywatelskiego? Jak powinno być finansowane? Pytamy medioznawców.

Dołącz do dyskusji: „Polskiego BBC nie ma i nie będzie”. Ekspertów pytamy: jak naprawić radio

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik
A to na podstawie fikcyjnych walnych zgromadzeń można zlikwidować spółki?
Prokuratura chce spytać Sienkiewiczową notariusz ale ukrywa się w Ameryce Południowej.
odpowiedź
User
akayky
Lokalne stacje radiowe BBC nadają swój program tylko od 6:00 do 14:00, a reszta to program sieciowy. Tak trzymać się faktów.
BBC to wcale nie jest ideał. Gdyby rzeczywiście zrobić w Polsce odpowiedniki BBC Radio 1 i BBC Radio 2 to zaczęłoby się narzekanie, że z radia publicznego robić się katarynkę grającą non-stop piosenki jak radio komercyjne.
Na takiej zasadyie dyiala niejakie Radio Sczecin. sensem PR powinna bzc produkcja programu nie do utrzymania dobrowolnymi wplatami reklama .
odpowiedź
User
psddo
Za pasożytów z Czwórki się w końcu weźcie, 100 darmozjadów udaje że robi program dla 15 słuchaczy!!!

Czy Czwórka jest jedynym nie udanym projektem Polskiego Radia? Przecież w tej instytucji nie ma wyczucia dla radia XXI wieku. Polskie Radio powinno zaorać wszystkie programy. Jedynka powinna być dla młodych, czyli wiek 12 – 30 lat – średni wiek słuchacza wynosiłby wtedy ok 40 lat z hakiem. Dwójka od 25- do 50-latków, Trójka od 40 do 70 lat. PR Oldies dla generacji 60+. Dodatkowo PR Dzieciom i PR Info – coś w stylu TOK FM zastępujące dzisiejszą Jedynkę i PR24. Oni muszą też odejść od tych cyfr nic nie mówiących o programie.
Zmiany dla ymian. Bardzo to madre. A po tem za osiem lat kolejna rewolucja,nic stalego.
odpowiedź