SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM ma wyższą słuchalność niż Radio ZET, Jedynka i Trójka razem wzięte

Od grudnia ub.r. do lutego br. na pozycji zdecydowanego lidera rynku radiowego w Polsce umocniło się RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem słuchalności. Z piątego na czwarte miejsce awansowała Eska, która wyprzedziła Trójkę notującą największy spadek w zestawieniu - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: RMF FM ma wyższą słuchalność niż Radio ZET, Jedynka i Trójka razem wzięte

82 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bomen
Znów napiszę - obłuda !!!! Radia mówiące do słuchacza, jak Jedynka i Trójka to nie ta liga co brzęczące za uchem radia z muzyką z play listy typu RMF i Zetka. Słupki tzw. słuchalności są wprost proporcjonalne do poziomu intelektualnego słuchaczy radia w Polsce. Nie można więc robić żadnych porównań. Nie te targety ( brrr ... co za okropna nowomowa ). Przy malowaniu ścian, przykręcaniu śrubek przy taśmie, kopaniu dołów ( przepraszam z przerysowanie ) nie słucha się Trójki. Słucha się muzyki typu łupu cupu i krótkich informacji, aby nie zmęczyły się umysły słabiej przygotowanych odbiorców. Jednak już nie takie programy jak: Klub Trójki, Trzy Wymiary Gitary, Za a nawet Przeciw, Poranne i Popołudniowe pasma, Trójka pod Księżycem, MiniMax, Lista Przebojów, świąteczne licytacje i wiele innych - bo te by zmęczyły słuchaczy i szybko przestawiliby stację na inną z muzą. Przy radiu mówiącym zostaną tylko odbiorcy przygotowani, ukształtowani intelektualnie i inteligentniejsi - a wiadomo, że jest ich znacznie mniej w społeczeństwie. Stąd te słupki, których przedstawianie wystawia mierną ocenę Wirtulnym Mediom - bo co one przez to chcą przekazać ? Jak można porównywać nieporównywalne ?
Redaktorzy Mann, Niedźwiecki, Baron, Strzyczkowski, Olszański, Stelmach, Metz, Chojnacki, Hoffmann, Stelmach i Panie - Dobroń, Gacek, Michniewicz, Marcinik i wielu i wiele innych robią wspaniałe radio, ale w żaden sposób nie "zmieściliby" się w brzęczącym radiu komercyjnym bo ... słupki by spadły !
I nie przykładajmy do tego polityki. Żenujące jest narzucanie narracji, że dobra zmiana niszczy radio publiczne. Bo jak niszczy ? Oprócz oczywiście politrukowych pohukiwań z lewej, plastikowej strony. Dla przykładu Pan Mann często wtrąca swoje polityczne dyrdymały i co piątek przyprowadza smędzącego politycznie zapiewajło i ... nic się nie dzieje. Za to muzykę prezentuje nam świetną, ale taką jak w RMF i Zetce się nie uświadczy. Więc .... po co te rankingi, słupki, a przy nich lajki i komentarze "ludzi z branży" wylewających anonimowo żale, na publicznych ludzi w przeciwieństwie do nich znanych i cenionych ?
odpowiedź
User
Sebastian
Konieczna jest zmiana prezesa radia zet. To co on zrobił jesienią jest końcem świata. Kto to dał muzykę typu alternatywa , hip hop i tym podobnym ?
Dobrze , że popołudnie zmienili , bo wcześniej nie dało się słuchać. Kolej na przywrócenie dawnych zmian z historii Zetki i kropka.
odpowiedź
User
SK
Konieczna jest zmiana prezesa radia zet. To co on zrobił jesienią jest końcem świata. Kto to dał muzykę typu alternatywa , hip hop i tym podobnym ?
Dobrze , że popołudnie zmienili , bo wcześniej nie dało się słuchać. Kolej na przywrócenie dawnych zmian z historii Zetki i kropka.


No pewnie. Muzyka umc - umc, konkurs sms, głupawe reklamy i bezimienny prezenter - przepis na super słuchalność. Proste i skuteczne.
odpowiedź